To pierwszy polski dublet w 16-letniej historii cyklu GP, a dla Hampela pierwsze zwycięstwo w 11. sezonie występów wśród najlepszych żużlowców walczących o indywidualne mistrzostwo świata.

Dotychczas 28-letni zawodnik Unii Leszno ośmiokrotnie stawał na podium GP (pięć drugich, trzy trzecie miejsca). Sobotnia wygrana dała mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej MŚ. Startujący przed własną publicznością dotychczasowy lider Kenneth Bjerre nie wytrzymał presji i traci do Hampela 5 punktów. Trzeci jest Gollob, o punkt za Duńczykiem.

Kluczowy dla kolejności GP Danii był drugi półfinał, w którym spotkali się właśnie ci trzej żużlowcy. Po kolejnym udanym starcie prowadził Hampel, przed Bjerre i Gollobem, gdy na tor upadł jadący na czwartym miejscu Chris Holder.

Bieg został przerwany, a Australijczyk wykluczony. W powtórce ponownie najszybszy był Hampel, ale na drugim miejscu przyjechał Gollob, eliminując z udziału w finale reprezentanta gospodarzy.

W finale ponownie najszybciej wystartował Hampel i już nie oddał prowadzenia. Gollob wywalczył drugą pozycję efektownym atakiem na pierwszym okrążeniu, kończąc bieg przed Chrisem Harrisem i Hansem Andersenem.

Polscy liderzy są w znakomitej formie. W dwóch ostatnich zawodach Grand Prix (Praga i Kopenhaga) zajmowali miejsca na podium.

Kolejny turniej odbędzie się 19 czerwca w Toruniu.

[ramka][srodtytul]Grand Prix Danii[/srodtytul]

1. J. Hampel 20 pkt,

2. T. Gollob (obaj Polska) 15,

3. C. Harris (W. Brytania) 13,

4. H. Andersen (Dania) 13,

5. A. Jonsson (Szwecja) 13,

6. K. Bjerre (Dania) 13,

7. J. Crump 10,

8. C. Holder (obaj Australia) 9,

...

11. R. Holta 6,

17. P. Protasiewicz (obaj Polska) 0.[/ramka]

[ramka][srodtytul]Klasyfikacja GP (po 4 z 11 eliminacji)[/srodtytul]

1. Hampel 60,

2. Bjerre 55,

3. Gollob 54,

4. Crump 43,

5. Jonsson 43,

6. Andersen 37,

7. N. Pedersen (Dania) 36,

8. C. Holder (Australia) 35,

...

11. Holta 29,

16. J. Kołodziej (Polska) 12,

23. Protasiewicz 0.[/ramka]