W tej sytuacji promotor Kołodzieja, piątego w rankingu WBC, Andrzej Wasilewski musiał w ekspresowym tempie szukać nowego przeciwnika dla polskiego mistrza organizacji WBF w wadze junior ciężkiej. Będzie nim Francuz Parfait Amougui Amougou (8 wygranych, 7 przed czasem, 2 porażki i remis).

26-letni, mierzący 196 cm niepokonany Kołodziej (25 zwycięstw, 14 przed czasem), faworyt walki wieczoru, to były kickbokser. Tak jak Albert Sosnowski czy Rafał Jackiewicz, który pod koniec sierpnia w Słowenii będzie się bił o mistrzostwo świata. Czyżby nastała moda na przekwalifikowanych kickbokserów? Witalij Kliczko, mistrz świata organizacji WBC w wadze ciężkiej (ostatnio znokautował Sosnowskiego), też potrafił uderzać i kopać, przed laty był w tym fachu mistrzem świata i Europy.

Wojak Boxing Night w Krynicy Górskiej (rodzinne miasto Kołodzieja) tym razem bez największych asów KnockOut Promotions, Krzysztofa „Diablo" Włodarczyka i Jackiewicza. Pierwszy odpoczywa po zwycięskiej walce z Włochem Giacobbe Fragomenim, drugi zaczyna przygotowania do wojny o pas IBF z Janem Zaveckiem.

To szansa, by pokazać się z jak najlepszej strony między innymi dla Łukasza Janika (kategoria junior ciężka), który wciąż musi udowadniać, że ciężka porażka z Mateuszem Masternakiem (24 października 2009 roku) nie przekreśla jego kariery. Janik ma dopiero 24 lata, 19 wygranych na zawodowych ringach (11 KO) i wielkie ambicje, by dokonać czegoś znaczącego. Na razie jest 16. w rankingu WBC. Jego rywalem w Krynicy będzie Węgier Gabor Halasz (27 zwycięstw - 10 KO, 13 porażek), który ma za sobą bolesną przegraną z Włodarczykiem. Wygląda na to, że w starciu z Janikiem też jest bez szans.

[i] Transmisja w Polsacie Sport o 20.00 i Polsacie o 23.35 [/i]