Froch pokonał Johnsona

33-letni Anglik Carl Froch pokonał w Atlantic City 42-letniego Jamajczyka Glena Johnsona i awansował do finału Super Six

Publikacja: 05.06.2011 11:47

Carl Froch

Carl Froch

Foto: AFP

33. letni Froch obronił w tej walce należ?cy do niego pas mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej i pokazał, że w finale będzie bardzo wymagaj?cym rywalem dla Amerykanina Andre Warda, który awans wywalczył wcześniej wygrywaj?c pewnie z Arthurem Abrahamem. - Johnson to twardy facet. Bijesz go mocniej i mocniej, a na nim nie robi to żadnego wrażenia - mówił po ogłoszeniu werdyktu Anglik w którego żyłach płynie polska krew. Werdykt był jednak niejednogłośny. Jeden z sędziów punktował remis (114:114), dwaj inni wiedzieli bezsporne zwycięstwo Frocha - 117:111 i 116:112. O tym, że Frocha czeka w Atlantic City bardzo trudne zadanie mówili przed tym pojedynkiem amerykańscy fachowcy piszący o boksie. Podkreślali klasę 42-letniego Johnsona, byłego mistrza świata wagi półciężkiej, który zastąpił w turnieju kontuzjowanego Duńczyka Mikkaela Kesslera, dodając przy tym, że znacznie młodszy, wyższy i silniejszy Anglik ma jednak więcej argumentów, by wygrać i awansować do finału.

Tak też się stało. Johnson atakował, od czasu do czasu trafiał prawymi sierpowymi nad lewą? ręką? Frocha, ale ten nie pozostawał dłużny.  - Być może robił lepsze wrażenie, bo zadawał więcej ciosów, ale większość z nich spadała na moją? gardę - tłumaczył Johnson.

Mieszkający w Miami Jamajczyk wyglądał na rozczarowanego, przyznał, że musiał zmienić taktykę widząc, że ta obrana wcześniej nie przynosi rezultatów. Końcowe rundy należały do mistrza świata, który zachował więcej sił i potrafił lepiej się sprzedać. Punktacja 114:114 jest nieporozumieniem, Anglik zasłużył na zwycięstwo, choć nie było ono wysokie.

Po ogłoszeniu werdyktu do ringu wyszedł Andre Ward, ostatni amerykański złoty medalista olimpijski (Ateny 2004) i powiedział, że nie może doczekać się finału Super Six, w którym zmierzy się z Frochem.

To będzie zupełnie inna walka niż oba półfinały. Ward jest najszybszym i najsprytniejszym pięściarzem w tym turnieju. A Froch to twardziel, który pokonał Jermaina Taylora, Andre Dirrella, Arthura Abrahama i Johnsona. Przegrał tylko nieznacznie z Duńczykiem Mikkaelem Kesslerem, który po tamtej walce pauzował 14 miesięcy.

- Ja mam pas WBC, on WBA. Ja w czasach amatorskich zdobyłem brązowy medal mistrzostw świata, on jest mistrzem olimpijskim. To będzie godny tego wspaniałego turnieju finał. Ja też nie mogę się go doczekać - mówił o Wardzie i ostatecznej rozgrywce, jeszcze w tym roku, Froch.

Co do tego, że finał powinien być znakomitym widowiskiem, nikt nie ma chyba w?tpliwości, zmienią? się tylko role, to Andre Ward będzie w nim faworytem.

Sport
Osłodzą życie sportowców. Polski Komitet Olimpijski ma nowego sponsora
Sport
Polak pobił rekord świata na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana
Sport
24. Piknik Olimpijski w drodze do #Paryż2024
Sport
Organizatorzy igrzysk w Paryżu chcą umieścić znicz olimpijski na Wieży Eiffla
Sport
Nie żyje alpinista Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk
Sport
Magnus Carlsen zagra z Polakami. Wielki turniej w Warszawie