Zasady konieczne do spełnienia, by legalnie przyjmować zakłady bukmacherskie przez Internet

Pierwszą rzeczą, do jakiej zobowiązany jest podmiot ubiegający się o zezwolenie na zakłady wzajemne przez Internet, to złożenie wniosku do Ministerstwa Finansów. Jest on rozpatrywany w ciągu sześciu miesięcy, z tego też względu należy go złożyć na pół roku przed datą planowanego rozpoczęcia działalności. Oczywiście jest ona możliwa w sytuacji, kiedy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. 

Jednym z podstawowych wymagań, jakie zakład bukmacherski musi spełnić, by móc uzyskać licencję w naszym kraju jest status spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dodatkowo siedziba przedsiębiorstwa musi znajdować się na terenie Polski. 

Istnieje możliwość otrzymania zezwolenia bez polskiej siedziby, jednak pod warunkiem, że bukmacher będzie działać przez polskiego przedstawiciela. Jednocześnie oficjalne lokum firmy musi znajdować się w którymś z państw członkowskich Unii Europejskiej lub na terenie Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, a przedsiębiorstwo musi być spółką akcyjną, z o.o. albo inną spółką działającą na zasadach w oparciu, o które traktowane oraz rozliczane są poprzednie. 

Wniosek o licencję na zakłady bukmacherskie online musi oczywiście zawierać też inne dokumenty, jak na przykład studium ekonomiczno-finansowe, które będzie zawierać określone inwestycje i przewidywaną rentowność spółki, oznaczenie imienne akcji lub udziałów z ich określoną wartością nominalną, dokumenty potwierdzające legalność pochodzenia kapitału i  projekty regulaminów. Oczywiście jest to tylko parę przykładów z całego szeregu dokumentacji, której sporządzenie wymaga współpracy z najlepszymi prawnikami. Firma bukmacherska łącznie z dokumentami dołączanymi do wniosku o przyznanie licencji, składa odpowiednie zabezpieczenia finansowe, które obowiązują polskich bukmacherów. 

W chwili, kiedy wszystko zostanie zaakceptowane, bukmacher online jest zobowiązany do stworzenia regulaminu odpowiedzialnej gry, co stanowi zabezpieczenie przed wzięciem udziału w grze przez osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia oraz zapewnia bezpieczeństwo wszystkim graczom korzystającym z usług bukmachera. Regulamin ten również musi zostać zaakceptowany przez Ministerstwo Finansów. 

Wydanie zezwolenia kosztuje dwa tysiące procent kwoty bazowej za możliwość urządzania zakładów wzajemnych w Internecie, a także pięć tysięcy procent kwoty bazowej naliczanej od każdej strony internetowej. Wysokość opłat jest uzależniona od strategii opracowanej przez bukmachera dla jego działalności. 

Skomplikowana bukmacherka

Dlaczego tak to wygląda? W dużej mierze przez aferę hazardową, która miała miejsce dziesięć lat temu. Przyczyniła się ona do znacznego zaostrzenia przepisów ustawy regulujących działanie gier hazardowych, loterii promocyjnych, zakładów wzajemnych oraz wszystkich podmiotów, których działalność oparta jest o oferowanie usług hazardowych. 

Dwa lata temu, w kwietniu i lipcu 2017 roku w życie weszły dwie zmiany. Od ostatniej, czyli lipcowej wyłącznie bukmacherskie zakłady posiadające zezwolenie Ministra Finansów mogą legalnie organizować zakłady w Sieci. Do czasu nowelizacji ustawy hazardowej ponad dziewięćdziesiąt procent polskiego rynku należało do bukmacherów niezarejestrowanych na terenie Rzeczpospolitej. 

By odwrócić tę sytuację i ponownie przywrócić krajowy rynek bukmacherski w ręce legalnych podmiotów, powstał Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, do którego trafiły nielicencjonowane witryny. Jest on dostępny pod adresem internetowym https://hazard.mf.gov.pl/ i każdy gracz niepewny danej strony, może sprawdzić czy znajduje się ona w rejestrze. 

Pamiętajmy jednak, że nielegalni bukmacherzy przenoszą treści blokowanych stron na inne domeny, więc nie każda musi być w rejestrze. Jeżeli trafimy na taką, do której dostęp nie został zablokowany, a nie jesteśmy pewni jej wiarygodności, zawsze zwracajmy uwagę na główną domenę. Jeżeli po kropce pojawia się wyłącznie "PL", witryna jest bezpieczna, natomiast każdy inny skrót oznacza, że stoją za nią nielegalne zakłady bukmacherskie Jak grać, to wyłącznie legalnie i odpowiedzialnie, pamiętajmy o tym. 

Wróćmy jednak do lipca 2017 roku... W momencie, kiedy nielegalni bukmacherzy utracili dostęp do polskich graczy, internetowi dostawcy otrzymali zalecenia dotyczące blokady domen zakazanych, a banki oraz inne firmy będące pośrednikami operacji finansowych między bukmacherami a graczami zakaz współpracy z bukmacherami nieposiadającymi licencji. 

Ci, którym nie udało się na czas wypłacić środków z kont, pozostali bez wcześniej wpłaconych i wygranych pieniędzy.

Wielu wciąż decyduje się na nielegalną grę

Rzeczywiście, mimo jasnych i wyjątkowo surowych przepisów nadal pojawiają się tacy, którzy wybierają zakłady nielegalne. Pod pewnymi względami trudno się dziwić, ponieważ u zagranicznych buków nie trzeba płacić podatku od stawianych kwot, a kursy są korzystniejsze, ale w takim przypadku trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za nielegalne obstawianie można otrzymać grzywnę wartą nawet stu dwadziestu dziennych stawek, co może być liczone w bardzo wysokich kwotach. 

Czy warto ryzykować? Naszym zdaniem nie, ale chyba każdy sam powinien sobie na to odpowiedzieć...

Co ma do zaoferowania polski legalny bukmacher?

Mimo że podatki są koniecznością i między innymi ze względu na nie, Polacy nie mają co liczyć na takie kursy, jakie oferują europejscy bukmacherzy, wciąż istnieją takie elementy ofert, które są w stanie skutecznie przyciągnąć gracza. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się zakłady live. Trudno się też dziwić, gdyż niewiele rodzajów gry niesie ze sobą tyle emocji, co obstawianie na żywo. Adrenalina połączona z wygraną? Brzmi idealnie. Stąd też niemal wszystkie polskie buki oferują zakłady tego typu. Jeżeli więc pasjonuje nas piłka nożna i nie wyobrażamy sobie ominięcia tak ważnych wydarzeń sportowych, jak Liga Europy, Liga Mistrzów czy nawet 1 liga Polski, obstawianie na żywo może stanowić tu dodatkową atrakcję. 

Zresztą nie tylko dla takich rozgrywek, jak Mistrzów Liga zarezerwowane są zakłady na żywo. Miłośnicy takich dyscyplin, jak piłka ręczna czy futbol amerykański, również mogą znaleźć coś dla siebie. Oczywiście może zdarzyć się tak, że w przypadku interesującej go dziedziny sportu lub konkretnego wydarzenia, nie ma możliwości obstawienia na żywo, jednak paleta propozycji wciąż się poszerza, wystarczy być cierpliwym.

Bonusy i promocje

Polskie buki oferują różnego rodzaju bonusy oraz promocje, aby gracze nie zniechęcali się wysokościami kursów. Istnieje wiele opcji bonusowych, przy czym najpopularniejszymi i najbardziej pożądanymi są te bez depozytu. Jest to niezła możliwość przede wszystkim dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z bukmacherką i chcieliby na własnej skórze przekonać się, jak wygląda obstawianie. Dzięki bonusowi bez depozytu nawet, jeżeli zakład się nie powiedzie, nie tracimy własnych pieniędzy. 

Sprawdź nowe zakłady bukmacherskie 2019 https://www.rynekbukmacherski.pl

Różnego rodzaju promocje stanowią ważny element ofert większości bukmacherów, ponieważ większość legalnych buków przywiązuje dużą wagę właśnie do graczy internetowych. Obstawianie w sieci jest po prostu wygodniejsze i dlatego cieszy się ogromną popularnością.

Ze względu na to, że wciąż istnieje możliwość obstawiania na nielegalnych stronach, polscy bukmacherzy muszą szukać metod na przyciągnięcie uwagi potencjalnych graczy. Stąd też sytuacja mocno się zmienia, witryny są modernizowane, pojawiają się aplikacje mobilne oraz większa dostępność bonusów. Słowem, jest w czym wybierać, choć może nie jest to jeszcze poziom europejski. 

Pamiętajmy jednak, aby do gry podchodzić racjonalnie i czytać regulaminy, ponieważ każda promocja bukmacherska rządzi się swoimi prawami i zawsze lepiej jest sprawdzić, czego wymaga buk, żeby nie być zawiedzionym. Obstawianie może być niezłą rozrywką, a nie sposobem na życie. Należy pamiętać o tym, że żeby wypłacić bonus, musimy obrócić nim kilkakrotnie przy minimalnym kursie wskazanym przez bukmachera, a nie zawsze mamy szczęśliwą passę. 

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

Materiał Promocyjny