Łyżwiarstwo szybkie

Wyścig drużynowy

Kobiety

1. ?Holandia 2.58,05 – rekord olimpijski (M. Leenstra, ?J. ter Mors, I. Wuest),

2. ?Polska 3.05,55 (K. Bachleda-Curuś, L. Złotkowska, K. Woźniak),

3. ?Rosja 2.59,73 (O. Graf, J. Skokowa, J. Łobyszewa)

Mężczyźni

1. ?Holandia 3.37,11 – rekord olimpijski (J. Blokhuijsen, ?S. Kramer, K. Verweij),

2. ?Korea Południowa 3.40,85 (H. Jun Joo, Ch. Min Kim, S. Hoon Lee),

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

3. ?Polska 3.41,94 (Z. Bródka, K. Niedźwiedzki, J. Szymański)

Biegi narciarskie

Kobiety

30 km

1. M. Bjoergen, ?2. T. Johaug (Norwegia), ?3. K. S. Steira (wszystkie Norwegia), ...33. S. Jaśkowiec, ?41. P. Maciuszek, ?43. K. Kubińska., J. Kowalczyk (wszystkie Polska) ?nie ukończyła biegu.

Mężczyźni

50 km

1. A. Legkow, ?2. M. Wylegżanin, ?3. I. Czernousow (wszyscy Rosja)

Snowboard

Slalom równoległy

Kobiety

1. J. Dujmovits (Austria) 2. A. Karstens (Niemcy), ?3. A. Kober (Niemcy), ... ?25. ?K. Sztokfisz, 30. A. Król (obie Polska) odpadły w eliminacjach.

Mężczyźni

1. V. Wild (Rosja), 2. Z. Kosir (Słowenia), 3. B. Karl (Austria)

Biatlon

Mężczyźni

Sztafeta

1. Rosja, 2. Niemcy, 3. Austria, ... 19. Polska (K. Pływaczyk, Ł. Szczurek, Ł. Słonina, R. Lepel)

Hokej

Mężczyźni

1. Kanada, 2. Szwecja, 3. Finlandia

Narciarstwo ?alpejskie

Mężczyźni

Slalom

1. M. Matt (Austria), ?2. M. Hirscher (Austria), ?3. H. Kristoffersen (Norwegia), ... ?24. M. Jasiczek., M. Bydliński nie ukończył pierwszego przejazdu. M. Garniewicz (wszyscy Polska) nie ukończył drugiego przejazdu

Bobsleje

Mężczyźni

Czwórki

1. Rosja, 2. Łotwa, 3. USA, ?...  27. Polska (D. Kupczyk, M. Kasperowicz, P. Mróz, D. Zalewski) nie zakwalifikowała się do czwartego ślizgu

końcowa ?klasyfikacja medalowa

zł.     sr.    br.     raz.

1. Rosja    13    11    9    33

2. Norwegia    11    5    10    26

3. Kanada    10    10    5    25

4. USA    9    7    12    28

5. Holandia    8    7    9    24

6. Niemcy    8    6    5    19

7. Szwajcaria    6    3    2    11

8. Białoruś    5    0    1    6

9. Austria    4    8    5    17

10. Francja    4    4    7    15

11. Polska    4    1    1    6

12. Chiny    3    4    2    9

13. Korea Płd.    3    3    2    8

14. Szwecja    2    7    6    15

15. Czechy    2    4    2    8

16. Słowenia    2    2    4    8

17. Japonia    1    4    3    8

18. Finlandia    1    3    1    5

19. W. Brytania    1    1    2    4

20. Ukraina    1    0    1    2

21. Słowacja    1    0    0    1

22. Włochy    0    2    6    8

23. Łotwa    0    2    2    4

24. Australia    0    2    1    3

25. Chorwacja    0    1    0    1

26. Kazachstan    0    0    1    1