Wiceliderowi klasyfikacji generalnej Pucharu Świata doskwiera ból pleców. Więcej szczegółów nie znamy. Udział Kubackiego w piątkowych kwalifikacjach (początek o 17:45) stoi pod znakiem zapytania. Dziennikarz TVP Sport Michał Chmielewski informuje, że Polski Związek Narciarski (PZN) ma na wypadek takiej sytuacji plan B, w którym lidera kadry zastąpi skoczek rezerwowy.

Czytaj więcej

PŚ w Rasnovie: Mistrzostwa Niemiec i okolic

Najlepiej spośród Polaków w czwartkowych seriach treningowych wypadł obrońca tytułu Piotr Żyła, który był 3., 9. i 4. Przerwa od pucharowych startów pozytywnie wpłynęła na formę Kamila Stocha (7., 16., 11.). Paweł Wąsek był 19., 35. i 11., a Aleksander Zniszczoł - 36., 35. oraz 30. Treningi wygrywali Słoweńcy Anze Lanisek i Timi Zajc oraz Norweg Halvor Egner Granerud.

Polacy mogą wystawić w kwalifikacjach pięciu skoczków, bo Żyła jest aktualnym mistrzem świata. Wśród potencjalnych zastępców Kubackiego są prawdopodobnie Kacper Juroszek i Tomasz Pilch, którzy wypadli przyzwoicie podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w Rasnowie. Konkurs indywidualny mistrzostw świata na skoczni normalnej w sobotę o 17:00.