Wczoraj siatkarze wygrali swój mecz o życie w mistrzostwach świata - wygrali z reprezentacją Serbii 3:0 i awansowali do trzeciej rundy. Losowanie grup odbyło się dziś o 11.

 

Dwie fazy grupowe mistrzostw we Włoszech i Bułgarii zakończone, czas na fazę trzecią, w której zagra najlepsza szóstka. Zgodnie z dość zawiłym regulaminem rozgrywek znaleźli się w niej zwycięzcy czterech grup drugiej fazy: Włochy, Brazylia, USA i Polska oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc: Rosja i Serbia.

Czytaj także: Serbia rozbita, jedziemy do Turynu

Poniedziałkowe losowanie w hali NH Torino Lingotto Congress podzieliło Final Six w ten sposób, że w grupie I zagrają: Brazylijczycy, Amerykanie i Rosjanie, w grupie J: Włosi, Polacy i Serbowie. Wszystkie mecze tej fazy odbędą się w Turynie, w Palasport Olimpico.

Spotkania Final Six zostaną rozegrane od środy do piątku (po dwa dziennie). Program jest następujący – środa 26 września: najpierw Brazylia – Rosja (17:00), następnie  Włochy – Serbia (21:15), czwartek 27 września: USA – Rosja (17:00), Polska – Serbia (20:30), piątek 28 września: Brazylia – USA (17:00) i Włochy – Polska (21:15). Dwie najlepsze drużyny z grup awansują do sobotnich półfinałów. Mecz o trzecie miejsce i finał zaplanowano na niedzielę.