Delecta ma w składzie najlepszego siatkarza ostatnich mistrzostw Europy Piotra Gruszkę i zmiennika Pawła Zagumnego, zdolnego rozgrywającego Pawła Woickiego, który dopiero co wrócił z Japonii, gdzie grał w Pucharze Wielkich Mistrzów.

Gwiazd z Bełchatowa nie trzeba szerzej przedstawiać, to przecież trzon reprezentacji Polski. Zaczynając od najmłodszego i najzdolniejszego Bartosza Kurka, przez Daniela Plińskiego, Marcina Możdżonka, Michała Bąkiewicza, na reprezentacyjnym libero Piotrze Gacku kończąc. Do tego trener Jacek Nawrocki ma też byłego mistrza Europy, hiszpańskiego rozgrywającego Miguela Falascę i aktualnego wicemistrza Europy, francuskiego przyjmującego Stephane’a Antigę. Ten ostatni ma jednak kłopoty ze zdrowiem i nie wiadomo, czy zagra w Bydgoszczy. Pozostali też są przemęczeni turniejami w Dausze i Japonii. Do tego Nawrocki wciąż nie może korzystać z Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego. Ten drugi wróci do poważnego grania dopiero w nowym roku.

Waldemar Wspaniały, trener Delecty, też ma problemy. Gruszka nie wrócił jeszcze do formy. – Nadal mam w nodze krwiaka, nadal nie trenuję z pełnym obciążeniem i wciąż nie wiem, czy zagram ze Skrą – martwi się Gruszka, który miał wrócić do gry po dwóch tygodniach, a pauzuje już prawie dwa miesiące.

W innych meczach ciekawie powinno być też w Częstochowie, gdzie Domex Tytan zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Zespół Grzegorza Wagnera po zwycięstwie w Rzeszowie z Resovią chętnie rozprawi się z kolejnym kandydatem do medalu.

[ramka][srodtytul]7. kolejka [/srodtytul]

[b]Czwartek [/b]

• Neckermann AZS Politechnika Warszawa – Jadar Radom 3:2 (25:19, 21:25, 23:25, 25:22, 17:15)

[b]Piątek [/b]

• AZS UWM Olsztyn – Asseco Resovia 2:3 (25:14, 25:15, 24:26, 23:25, 9:15)

[b]Sobota [/b]

• Delecta Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów (14.45, Polsat Sport)

• Domex Tytan AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel (17)

• ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Pamapol Siatkarz Wieluń (17) [/ramka]