W finale pań spotkały się złote medalistki z zeszłotygodniowego turnieju w Zamościu, czyli Martyna Wardak i Magdalena Saad. Tym razem jednak wystąpiły po przeciwnych stronach siatki. Wardak zagrała w parze z Katarzyną Kociołek, a Saad towarzyszyła Izabela Soja. Lepsze w dwusetowej rywalizacji okazały się triumfatorki z Gdańska i Łodzi.

Dla Wardak to czwarte złoto podczas tegorocznej Plaży Open. – Udało nam się z Kasią stworzyć dobry duet i same nie spodziewałyśmy się, że zakończymy cykl z taką ilością złotych medali. Teraz przed nami jeszcze jeden cel, czyli finały mistrzostw Polski we Wrześni – powiedziała siatkarka. Brązowe medale po raz pierwszy w tym sezonie zdobyły Justyna Tylutki i Michalina Tokarska.

W turnieju mężczyzn doszło do powtórki finału z Rybnika. Pokonani trzy tygodnie temu Bartłomiej Kiernoz z Bartłomiejem Malcem zrewanżowali się Bartłomiejowi Dzikowiczowi i Adamowi Parcelowi. W spotkaniu o złoto wygrali bez straty seta. Brązowe medale, podobnie jak Tylutki i Tokarska wśród pań, po raz pierwszy wywalczyli Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. W meczu o trzecie miejsce pokonali srebrnych medalistów z Zamościa – Mateusza Paszkowskiego i Mateusza Łysikowskiego.

Turniej w Białymstoku zamknął tegoroczny, pięciotygodniowy cykl zawodów Plaży Open. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbędą się 25 sierpnia we Wrześni. Możliwe, że pojawią się tam również tegoroczni olimpijczycy.