Siatkarskie ME: Polska zagra o brąz z Serbią

Włosi pozostali jedyną drużyną, która nie przegrała meczu w turnieju. W półfinale zwyciężyli Serbów 3:1 (29:27. 25:22, 23:25, 25:18) i o złoty medal mistrzostw zmierzą się w niedzielę o 20.30 ze Słowenią. Serbom zostaje mecz o trzecie miejsce z Polską

Publikacja: 19.09.2021 00:11

Mecz Włochy - Serbia musiał podobać się tym, którzy kibicują odmłodzonej drużynie prowadzonej od niedawna przez Ferdinando de Giorgiego. Alessandro Michieletto (rocznik 2001) wyrasta na gwiazdę europejskiej siatkówki, niewiele robił sobie z rutyny Uroša Kovačevicia i kolegów. Tylko w trzecim secie, gdy prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, decydujące piłki wygrali Serbowie.

Serbia nie obroni zatem tytułu, Włosi zagrają o złoto po raz jedenasty (z poprzednich dziesięciu finałów wygrali sześć, ostatni w 2005 roku). Finał zaplanowano na 20.30 w niedzielę, mecz o trzecie miejsce Polska – Serbia odbędzie się w Spodku o 17.30. W rozgrywkach grupowych Polacy wygrali z niemałym trudem 3:2.

Mistrzostwa Europy siatkarzy – 1/2 finału:

Polska – Słowenia 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37) • Włochy – Serbia 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18).