Tak zwane strefy wolne od ideologii LGBT

Dla dyskusji o tym, czy żyjemy w mrocznych czasach średniowiecza, czy jednak w czasach, w których po owym mrocznym okresie pozostała głównie przepiękna architektura, a społeczeństwo nauczyło się szacunku dla człowieka, cenne uwagi prezentują niektóre sądy administracyjne, przypominając m.in., że każda istota ludzka zasługuje na ten szacunek.

Publikacja: 29.09.2021 12:37

Tak zwane strefy wolne od ideologii LGBT

Foto: Fotorzepa/ Piotr Guzik

Jako jeden z przykładów uchwał w sprawie tzw. stref wolnych od ideologii LGBT można wskazać na uchwałę, w której przyjęto, że „dla dobra rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach chrześcijańskich – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia polskich rodzin. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymionych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie za sobą ideologia LGBT: 1 – nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowywania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców, 2 – zrobimy wszystko, aby do szkół nie miały wstępu osoby zainteresowane wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Pozostało 90% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Praca, Emerytury i renty
Płaca minimalna jeszcze wyższa. Minister pracy zapowiada rewolucję
Prawo dla Ciebie
Nowe prawo dla dronów: znikają loty "rekreacyjne i sportowe"
Prawo karne
Przeszukanie u posła Mejzy. Policja znalazła nieujawniony gabinet
Sądy i trybunały
Trybunał Konstytucyjny na drodze do naprawy. Pakiet Bodnara oceniają prawnicy
Mundurowi
Kwalifikacja wojskowa 2024. Kobiety i 60-latkowie staną przed komisjami