Bierz przykład z najlepszych

Program „PracoDawca Zdrowia” nagradza certyfikatem firmy ponadprzeciętnie dbające o zdrowie swoich pracowników. Pracodawcy otrzymują wyróżnienie, ale nie tylko. Zyskują przede wszystkim wypoczętą i zdrową kadrę, która nie ma problemu z efektywnością. Zyskują też identyfikację z  firmą, a łatwiej o takową, kiedy pracownicy otoczeni są troską. Zachęcanie do badań profilaktycznych ma także ogromny wpływ na diagnozowanie chorób, które łatwiej leczyć we wczesnym etapie.

Do tej pory odbyły się dwie edycje programu. Jednym z laureatów tytułu „PracoDawcy Zdrowia” jest Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego w Zabrzu. To jeden z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków ginekologiczno-położniczych. W 2018 r. w Centrum urodziło się 2155 dzieci. To szczególne miejsce, ponieważ troska o zdrowie pacjentów jest tam codziennością. Podobnie jest w przypadku troski o załogę. Do dobrych praktyk należą m.in. karty do klubów fitness i siłowni. – Zrozumieliśmy, że aby promować zdrowie wśród naszych pacjentów, sami musimy być przykładem. Kto, jeśli nie pracownik medyczny powinien być przykładem na to, że nie pali, odżywia się prawidłowo i jest aktywny fizycznie – wyjaśnia Ewelina Kocur, pracownik Szpitala.

Jesteś pracodawcą?

Dbasz o zdrowie swoich pracowników? Weź udział w programie „PracoDawca Zdrowia”. Więcej informacji na stronie: planujedlugiezycie.pl, zakładka PracoDawca Zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej, szukasz informacji na temat bezpłatnych badań? Wejdź na www.planujedlugiezycie.pl lub zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 190 590. Infolinia jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia.

Materiał Promocyjny

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM