Taką drożyznę usprawiedliwia się dwoma czynnikami – ograniczonym zasobem gruntów inwestycyjnych w obrębie Warszawy oraz coraz lepszym standardem wykonania inwestycji. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo tym, kto ten standard kształtuje, czyli najlepszym firmom deweloperskim Warszawy.

Dom Development

Jednym z głównych graczy, który może poszczycić się dużym bankiem ziemi oraz licznymi realizacjami w różnych częściach stolicy jest ogólnopolska firma Dom Development, działająca nieprzerwanie od 1995 roku.

Firma należy do liderów budownictwa mieszkaniowego w Polsce i od początku swojej działalności oddała do użytku ponad 40 tysięcy mieszkań.

Specjalizacją Dom Development jest budownictwo wielorodzinne – firma buduje głównie wieloetapowe osiedla wyposażone w zaplecze usługowe i pełną infrastrukturę. Wśród projektów firmy są też kompleksy apartamentów o podwyższonym standardzie ulokowane w atrakcyjnych lokalizacjach Warszawy – takie jak Apartamenty Saska Nad Jeziorem, Apartamenty Służewiec czy Apartamenty Ludwiki.

Realizacje dewelopera zostały wyróżnione szeregiem nagród branżowych, wśród których – Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy, Deweloper Roku i Deweloper Dekady.

Wybrane inwestycje Dom Development, takie jak rozległy kompleks mieszkalny Żoliborz Artystyczny, uzyskały specjalistyczne nagrody Nowa Inwencja, Residential Affordable Development czy Najlepszy Projekt Architektoniczny.

Robyg

Deweloper Robyg jest obecny na stołecznym rynku od roku 2000. Obecnie posiada największy bank ziemi i liczne ukończone inwestycje w różnych dzielnicach Warszawy. Firma działa również w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Na terenie Warszawy deweloper wznosi wielorodzinne osiedla mieszkaniowe (np., Osiedle Życzliwa Praga na Tarchominie), apartamenty o wysokim standardzie (np., Apartamenty Królewskie na Wilanowie) oraz inwestycje mikroapartamentów o dodatkowych udogodnieniach.

Deweloper wprowadza nowe trendy w architekturze i promuje stosowanie innowacyjnych technologii, posiada też różnorodne wyróżnienia za osiągnięcia w branży oraz certyfikaty BREEAM.

Robyg słynie ze swojego podejścia do kwestii ekologii – deweloper aktywnie wdraża najnowsze proekologiczne rozwiązania i koncepcje. Jedną z nich jest koncepcja „15-minutowego miasta” – czyli projektowanie wielofunkcyjnej przestrzeni, w której obrębie mieszkańcy mogą zaspokoić swoje podstawowe potrzeby bez konieczności korzystania z transportu.

Ronson Development

Działalność tej firmy deweloperskiej rozpoczęła się w 1999 roku. Jest to ogólnopolski deweloper obecny również na rynkach Szczecina, Poznania i  Wrocławia.

Oferuje kompleksowe usługi w zakresie budownictwa mieszkań – od projektowania architektonicznego po wykończenie wnętrz. Do realizacji firmy należą rozległe wielorodzinne kompleksy mieszkalne o autonomicznej infrastrukturze, kameralne kompleksy apartamentów oraz budynki mieszkalno-usługowe w różnorodnych częściach Warszawy.

Osiedla wznoszone przez Ronson mogą liczyć do 15-20 bloków mieszkalnych i stanowić autonomiczną przestrzeń o wewnętrznej infrastrukturze – jak w przypadku inwestycji Ursus Centralny czy Miasto Moje; inne zaś – takie jak Tulip Wilanów – wyróżniają się kameralnością.

Posiada tytuły Deweloper Roku i Orły Polskiego Budownictwa, a także Ekologiczna Firma roku za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wspomagających środowisko.

Victoria Dom

Deweloper Victoria Dom działa w branży nieruchomości od 1998 roku, posiada realizacje w Polsce (w Warszawie i Krakowie) oraz w Niemczech.

Realizowane przez dewelopera wielorodzinne osiedla mieszkaniowe wyróżniają się podkreśloną nowoczesnością i proekologicznym charakterem. Podczas projektowania swoich osiedli deweloper uwzględnia najnowsze trendy budownictwa mieszkaniowego i wdraża innowacyjne rozwiązania, tym samym podnosząc standard inwestycji.

Realizacje dewelopera znajdują się w różnych częściach miasta – na Białołęce, Ursusie, Rembertowie, Włochach, Tarchominie, Targówku – i przyczyniają się do poprawy zagospodarowania przestrzennego otaczających ich terenów miejskich. Do najnowszych realizacji firmy należą Osiedle Ursus Factory, Miasteczko Nova Ochota i Przystanek Tarchomin.

Novisa Development

Firma ta działa na rynku od ponad 20 lat, wznosząc osiedla mieszkaniowe w okolicach Warszawy.

Deweloper specjalizuje się w realizacji kameralnych inwestycji nawiązujących do koncepcji budownictwa jednorodzinnego i należy do przodujących krajowych deweloperów w tej branży. Do kameralnej koncepcji skłaniają też lokalizacje wybierane przez dewelopera – zielone, ciche, oddalone od wielkomiejskiego zgiełku.

Do realizowanych przez firmę projektów należą osiedla domów bliźniaczych i szeregowych – jak Nova Magdalenka w Słominie czy osiedle Pod Topolami w Zamieniu, kompleksy apartamentów, takie jak osiedle Miasto Ogród w Ożarowie i dwulokalowych budynków, jak na przykład Slow Wilanów na Kępie Zawadowskiej w Wilanowie.

Materiał Promocyjny