fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

regiony.rp.pl

Ranking Samorządów 2020: Ważny punkt odniesienia

Statuetki dla laureatów
Wiarygodny, ceniony, prestiżowy – tak nasze zestawienia oceniają sami samorządowcy.

Już wkrótce, 29 października o godz. 12, ogłosimy wyniki tegorocznej edycji Rankingu Samorządów. Wyróżniamy w nim miasta i gminy, które najlepiej radzą sobie z wyzwaniami zrównoważonego rozwoju.

„Rzeczpospolita” przygotowuje ranking najlepszych gmin i miast już od 16 lat. Przez ten czas zyskał on markę wiarygodnej, rzetelnej oceny dokonań i starań samorządów, co doceniają przede wszystkim przez sami zainteresowani.

– Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest z pewnością najbardziej cenionym zestawieniem tego typu – mówi Zygmunt Frankiewicz, obecnie senator, prezes Związku Miast Polski i były prezydent Gliwic. – Jego prestiż jest w pełni zasłużony i wynika z długiej tradycji oraz wysokiego poziomu merytorycznego. Dobre miejsce w tym rankingu jest niezwykle cenione przez samorządowców i z pewnością może być powodem do satysfakcji dla mieszkańców – podkreśla.

– Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest wyjątkowy, ponieważ uwzględnia zmieniające się uwarunkowania otaczające jednostki samorządu i oczekiwania społeczne wspólnot – zauważa też Artur Tusiński, burmistrz miasta Podkowa Leśna. – Jest obiektywny i niezależny – dodaje.

Rzeczywiście, nasz ranking zmienia się wraz z otaczającą nas rzeczywistością. To, co w pewnym momencie jest innowacją, czy dobrym benchamarkiem, po jakiś czasie staje się normą. Obecnie ranking stara się zmierzyć z nowym podejściem do rozwoju społeczno-gospodarczego, czyli polityką zrównoważonego rozwoju, która powoli taje się też priorytetem także dla władz lokalnych.

– Ranking „Rzeczpospolitej” jest niewątpliwie rzetelną próbą obiektywnego spojrzenia na kondycję jednostek samorządowych – podkreśla Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i członek Kapituły Rankingu Samorządów. – Bazą do jego stworzenia są statystyki publiczne ujmowane w perspektywie wieloletniej i dlatego umożliwiające sensowną dyskusję o perspektywach rozwojowych poszczególnych gmin – zaznacza.

Zapraszamy do uczestnictwa w internetowej gali ogłoszenia wyników Rankingu Samorządów 2020, którą będzie można oglądać na naszych portalach 29 października.

Źródło: regiony.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA