W wyniku wypadku w kwietniu 2017 roku Tomasz Gollob doznał poważnego urazu kręgosłupa, złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. 

Został poddany operacji, po niej utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Od tej pory ma głęboki niedowład nóg i cierpi na silne bóle spastyczne.

Dzięki współpracy partnerskiej Grudziądza z chińskim Nanning, gdzie jest ośrodek słynny  z  terapii takich dolegliwości, Gollob wyleciał dziś do Chin. Tam zostanie poddany leczeniu, jego pobyt może potrwać nawet kilka miesięcy.

Grudziądz od lat jest miastem partnerskim Nanning, współpraca z kliniką w tym mieście trwa już około 3 lat. W organizacji wjazdu słynnego żużlowca pośredniczyły władze miasta, w finansowaniu go bierze udział  fundacja Polskiego Związku Motorowego.

Nie wiadomo, w jakim stopniu chińscy specjaliści będą w stanie pomóc Gollobowi, ale na podstawie przesłanej dokumentacji medycznej zaoferowali pomoc. Na miejscu Sportowiec zostanie poddany szczegółowym badaniom, które pozwolą Chińczykom ocenić jego aktualny stan i możliwość leczenia.