Do zwycięstwa w tegorocznym cyklu Schumacherowi juniorowi wystarczyło drugie miejsce podczas drugiego wyścigu w sobotę na Hockenheim. Rywale nie mieli już możliwości wyprzedzenia młodego kierowcy.

Sukces oznaczać może szansę startu Micka Schumachera w wyścigach Formuły 1 w przyszłości, na razie realną opcją są raczej wyścigi Formuły 2. Podobną drogę przeszedł kiedyś czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton, także Schumacher senior wygrał cykl niemiecki Formuły 3 w 1990 roku – zaledwie rok przed debiutem w F1 w ekipie Jordana.

Czy syn Michaela ma talent sławnego ojca? W wyścigach EF3 prezentował się bardzo dobrze – zaczął do wygranej na torze Spa-Francorchamps w Belgii, potem zwyciężył jeszcze w siedmiu z 12 wyścigów, w tym w pięciu z rzędu. Startował w barwach teamu Prema (bolidy miały silniki Mercedesa). W poprzednim sezonie, gdy debiutował, zajął w klasyfikacji ogólnej 12. miejsce.

Austriak Toto Wolff, szef działu sportowego Mercedesa w ostatnich latach startów Schumachera seniora w F1 twierdzi, że nastolatek ma ogromne możliwości, pokazał, że pomimo startów pod szczególną presją i początkowych kłopotów w F3, potrafił zwyciężyć i jest kandydatem do znacznie większych sukcesów.

Michael Schumacher, który tworzył legendę Formuły 1, nie był widziany publicznie od grudnia 2013 roku, czyli czasu fatalnego wypadku narciarskiego w Francji, w którym odniósł poważne obrażenia głowy. Rodzina niemieckiego kierowcy mocno strzeże jego prywatności w domu w Szwajcarii.