Łaguta tylko raz w fazie zasadniczej oglądał plecy rywala - w 19. biegu wyprzedził go Maciej Janowski. W finale ta sztuka już reprezentantowi miejscowej Sparty Wrocław już się nie udała. Rosjanin uciekł wszystkim na starcie, a Janowskiego pozostała rywalizacja o podium, z której wyszedł zwycięsko, zostawiając za sobą Fredrika Lindgrena i Taia Woffinedena. Szwed i Brytyjczyk tasowali się na dystansie, ale ostatecznie trzecie miejsce padło łupem Lindgrena, który do półfinałów awansował z zaledwie siedmioma punktami na koncie. Dzięki znakomitej końcówce zainkasował do klasyfikacji generalnej 16 punktów, czyli więcej, niż wywalczył na torze. Łaguta ma punktów 20 a Janowski 18.

Na szóstym miejscu rywalizację skończył broniący tytułu mistrza świata Bartosz Zmarzlik. Zawodnik Stali Gorzów w fazie zasadniczej wygrał dwa wyścigi, ale zdarzyło mu się też przywieźć zero. W półfinale jechał z najbardziej wewnętrznego pola, został na starcie i zdołał wyprzedzić tylko Emila Sajfutdinowa. Trzeci z biało-czerwonych, Patryk Dudek, był we Wrocławiu 12.

Kolejne zawody już w sobotę - również we Wrocławiu i również o 19.00. Z powodu pandemii koronawirusa cykl Grand Prix został skrócony i odbędzie się łącznie tylko osiem turniejów - po dwa we Wrocławiu, Gorzowie Wlkp., czeskiej Pradze i Toruniu.