W Częstochowie spotkały się drużyny, wskazywane jako faworyci do walki o medale w tym sezonie. Po pierwszej serii biegów wydawało się, że porażka Unii w pierwszej kolejce na własnym torze ze Stalą Gorzów nie była przypadkiem i mistrzowie Polski zaczynają rozgrywki od kryzysu - Włókniarz prowadził 16:8. Jeszcze trzy biegi później wciąż przewaga zdawała się bezpieczna, choć goście odrobili 2 punkty.

Wówczas obraz meczu całkowicie się odmienił. Zawodzący do tej pory leszczynianie nagle odnaleźli właściwe przełożenia i zaczęli wygrywać seryjnie. Dość powiedzieć, że do końca pojedynku już ani razu zawodnik gospodarzy nie wygrał indywidualnie biegu. Honoru miejscowych bronił tylko Leon Madsen, ale i on przywoził do mety tylko „dwójki”. Przegrana 41:49 jest potężnym ciosem dla medalowych ambicji częstochowian. Pewnym pocieszeniem może być dla gospodarzy postawa juniorów, którzy przywieźli łącznie 11 punktów, a Jakub Miśkowiak, choć startował tylko cztery razy, był drugim najlepszym zawodnikiem Włókniarza.

Wcześniej Stal Gorzów bez problemów rozprawiła się z Motorem Lublin. Goście zmontowali skład, który w zamierzeniu ma im dać awans do play-offów, ale brakuje w nim ostatniej kolejki - Dominik Kubera będzie mógł występować w barwach lublinian dopiero od czwartej kolejki. Bez niego Motor nie przekonywał - przyjezdni wygrali indywidualnie tylko trzy wyścigi.

Za tydzień trzecia kolejka PGE Ekstraligi. W piątek Unia Leszno zmierzy się z Apatorem Toruń a Włókniarz Częstochowa będzie chciał się odkuć na Falubazie Zielona Góra. W niedzielę GKM Grudziądz pojedzie ze Stalą Gorzów a Motor Lublin - ze Spartą Wrocław.

PGE Ekstraliga - 2. kolejka

Moje Bermudy Stal Gorzów - Motor Lublin 52:38
najwięcej punktów: Bartosz Zmarzlik 15 (w 5 startach), Martin Vaculik 13+2 (5), Anders Thomsen 11+1 (5) - Mikkel Michelsen 10 (6).
Eltrox Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 41:49
najwięcej punktów: Leon Madsen 14 (6) - Janusz Kołodziej 13+1 (5), Piotr Pawlicki 10+2 (5), Jason Doyle 10 (5).

TABELA M pkty bilans
1. Stal Gorzów 2 4 +20
2. Sparta Wrocław 1 2 +12
3. Apator Toruń 2 2 0
4. Unia Leszno 2 2 +2
5. Falubaz Zielona Góra 2 2 0
6. Włókniarz Częstochowa 1 0 -8
7. GKM Grudziądz 1 0 -12
8. Motor Lublin 1 0 -14