Zawody przeniesiono na niedzielę po tym, jak sobotnią rywalizację przerwały po 11. biegu obfite opady deszczu. W niedzielę już nie padało i turniej udało się rozegrać bez problemów, choć emocji, zwłaszcza w początkowej fazie zawodów, raczej brakowało. Dopiero z czasem tor zmienił się na tyle, by często dochodziło do mijanek, aż do ekscytującego finału.

W nim spod taśmy najlepiej wyszedł Emil Sajfutdinow, a najsłabiej Maciej Janowski. Rosjanin odparł atak rodaka, Artioma Łaguty na drugim łuku, Polak tymczasem na końcu drugiego okrążenia zdołał przedrzeć się na trzecie miejsce, wyprzedzając Szweda Fredrika Lindgrena. Sajfutdinow słabł z każdym metrem i kolejno poradzili sobie z nim wszyscy rywale. Na ostatniej prostej przed metą stracił nawet trzecie miejsce, na rzecz Lindgrena, który cały turniej przejechał bez błysku - nie wygrał ani jednego biegu - a i tak zmieścił się na podium.

Na półfinale rywalizację zakończył Bartosz Zmarzlik. Obrońca tytułu popełnił błąd na pierwszym łuku, wyjechał za szeroko, z czego skorzystali Lindgren i Sajfutdinow. Polak nie był w stanie dogonić żadnego z nich na dystansie i po raz pierwszy od dwóch lat w dwóch kolejnych rundach GP ominął go finał. Niespodzianek było jednak w Pradze więcej, bo poza pierwszą ósemką rywalizację zakończyli tacy faworyci jak Brytyjczyk Tai Woffinden czy Duńczyk Leon Madsen.

Trzeci z Biało-Czerwonych w stolicy Czech, Krzysztof Kasprzak, obchodzący w niedzielę 37. urodziny, zakończył zawody na 13. miejscu.

Po dwóch rundach liderem GP jest Maciej Janowski, wyprzedzający Łagutę i Sajfutdinowa o 6 punktów. Za dwa tygodnie cykl zawita na podwójny turniej do Wrocławia.

IMŚ na żużlu 2021 - Grand Prix Czech (I)

1. Artiom Łaguta (Rosja) - 15 pkt. + 1. miejsce w finale
2. Maciej Janowski (Polska) - 13 + 2. miejsce w finale
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 10 + 3. miejsce w finale
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 14 + 4. miejsce w finale
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 13 + 3. miejsce w półfinale
6. Jason Doyle (Australia) - 10 + 3. miejsce w półfinale
7. Martin Vaculik (Słowacja) - 10 + 4. miejsce w półfinale
8. Anders Thomsen (Dania) - 8 + 4. miejsce w półfinale
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 7
10. Leon Madsen (Dania) - 7
11. Max Fricke (Australia) - 6
12. Matej Zagar (Słowenia) - 5
13. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 4
14. Jan Kvech (Czechy) - 3
15. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 3
16. Oliver Berntzon (Szwecja) - 2
17. Petr Chlupac (Czechy) - 0

Klasyfikacja GP po 2 z 11 rund:
1. Janowski - 38 pkt.
2. Łaguta - 32
3. Sajfutdinow - 32
4. Lindgren - 30
5. Woffinden - 24
6. Zmarzlik - 23
...
15. Kasprzak - 5