Przebieg tych spotkań był jednak całkowicie odmienny. Początek spotkania w Częstochowie był wyrównany, choć z lekkim wskazaniem na gości. Sparta, choć osłabiona brakiem Taia Woffindena, systematycznie zaczęła jednak powiększać przewagę, dzięki znakomitej dyspozycji Artioma Łaguty i Macieja Janowskiego. Obaj znaleźli pogromcę dopiero w ostatniej odsłonie, gdy za plecami przywiózł ich Fredrik Lindgren, ale było to jedyne tego dnia indywidualne zwycięstwo któregoś z seniorów gospodarzy. Zawiódł przede wszystkim Leon Madsen, który zakończył mecz z zaledwie siedmioma punktami na koncie.

Jako, że nikt z drugiej linii Włókniarza nikt się nie wyróżnił, pojedynek zakończył się niespodziewanie wysoką porażką zespołu Piotra Świderskiego. Co warte podkreślenia, goście wygrali mecz praktycznie w czwórkę. Łaguta, Janowski, Gleb Chugunov i Daniel Bewley zdobyli 50 z 52 punktów dla wrocławian.

W Zielonej Górze 101. „derby ziemi lubuskiej” zakończyły się 56. zwycięstwem Stali, ale po pięciu biegach kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia, bo identyczną przewagę wypracował sobie do tego momentu Falubaz. Odpowiedź wicemistrzów Polski była piorunująca. Po tym jak gospodarze pierwsze pięć wyścigów wygrali 20:10, drugą piątkę gorzowianie wygrali 22:8. W drugiej połowie zawodów trener miejscowych Piotr Żyto mógł liczyć w zasadzie tylko na Patryka Dudka, w efekcie Stal jeszcze powiększyła przewagę, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Na późniejszy termin przełożone zostały mecze zaplanowane na piątek. Motor Lublin i Apator Toruń oraz GKM Grudziądz i Unia Leszno pojadą 21 maja, czyli już z kibicami na trybunach, choć w ograniczonej liczbie.

PGE Ekstraliga - 4. kolejka

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław 38:52
najwięcej punktów: Jakub Miśkowiak 11 (w 5 startach) - Artiom Łaguta 17 (6), Maciej Janowski 15+2 (7), Gleb Chugunov 10+2 (6).

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Moje Bermudy Stal Gorzów 40:50
najwięcej punktów: Patryk Dudek 16 (6) - Bartosz Zmarzlik 17 (6), Anders Thomsen 12 (6).

TABELA M pkty bilans
1. Stal Gorzów 4 8 +44
2. Motor Lublin 4 6 +10
3. Sparta Wrocław 4 4 +11
4. Unia Leszno 3 4 +6
5. Apator Toruń 4 4 +16
6. Włókniarz Częstochowa 4 2 -22
7. Falubaz Zielona Góra 5 2 -20
8. GKM Grudziądz 4 2 -45