W sobotę na PGE Narodowym Leon Madsen niespodziewanie wygrał pierwszą rundę Grand Prix, wyprzedzając Fredrika Lindgrena. W niedzielę w barwach tej samej drużyny - Włókniarza Częstochowa - podejmowali aktualnych mistrzów Polski z Leszna. I całkowicie zawiedli, podobnie jak reszta zespołu. Mecz reklamowany jako emocjonujące widowisko przyciągnął na trybuny 16,5 tys. kibiców, którzy byli świadkami klęski swoich ulubieńców.

Z częstochowian tylko Madsen potrafił wygrywać w niedzielę biegi - pierwszy dopiero w 11. odsłonie, gdy goście już zapewnili sobie zwycięstwo, drugi na sam koniec, przywożąc z Lindgrenem jedyne zwycięstwo biegowe miejscowych. O ile Duńczyk w 6 biegach przywiózł jeszcze dwucyfrową zdobycz, o tyle Szwed uzbierał zaledwie 6 punktów, podobnie jak inny stranieri gospodarzy Matej Zagar. Żużlowcy Unii tymczasem robili co chcieli. Akcją meczu było wyprzedzenie na ostatnim łuku Jakuba Miśkowiaka przez Emila Sajfutdinowa w 12. wyścigu. Rosjanin zapuścił się tak szeroko, jak jeszcze nikt, praktycznie jadąc już nie po torze, a po bandzie.

W drugim niedzielnym meczu, przełożonym z trzeciej kolejki, Sparta Wrocław spokojnie pokonała Get Well Toruń. Podobnie jak Madsen w Włókniarzu, podobnie w barwach "Aniołów" biegi potrafił wygrywać tylko Jason Doyle. Musiało się to skończyć wysoką porażką torunian, dla których to już czwarta przegrana w tym sezonie.

W piątek, w innym meczu przełożonym wcześniej z powodu niekorzystnych prognoz pogody, Stal Gorzów pokonała osłabioną brakiem Macieja Janowskiego Spartę 48:42.

Zaległe mecze PGE Ekstraligi:

truly.work Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław 48:42

najwięcej punktów: Bartosz Zmarzlik 14, Anders Thomsen 10 - Tai Woffinden 12, Maksym Drabik 11.

fotBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 31:59


najwięcej punktów: Leon Madsen 12 - Emil Sajfutdinow 12, Piotr Pawlicki 11, Janusz Kołodziej 10.

Betard Sparta Wrocław - Get Well Toruń 54:36


najwięcej punktów: Tai Woffinden i Max Fricke po 11 - Jason Doyle 14.

Tabela

meczepunktybilans
1. Unia Leszno 5 10 +66
2. Falubaz Zielona Góra 5 8 +36
3. Włókniarz Częstochowa 5 6 -2
4. GKM Grudziądz 4 4 +4
5. Stal Gorzów 5 4 -10
6. Sparta Wrocław 5 4 0
7. Motor Lublin 5 2 -42
8. Get Well Toruń 4 0 -52