Rezerwy, aktywa i zobowiązania warunkowe

Wielu księgowych oraz pracowników działów finansowych słysząc o zmianach legislacyjnych od nowego roku myśli przede wszystkim o Polskim Ładzie wchodzącym w życie od 1 stycznia 2022 r. Nowe przepisy podatkowe i gospodarcze to nie jedyne zmiany jakie czekają polskich przedsiębiorców oraz służby finansowe. Od 1 stycznia weszły w życie również zmiany w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości uchwalone przez Komisję Europejską.

Publikacja: 01.03.2022 14:01

Rezerwy, aktywa i zobowiązania warunkowe

Foto: Adobe Stock

Jednymi ze zmian, które weszły w życie jest aktualizacja MSR 37 dotyczącego rezerw, zobowiązań warunkowych oraz aktywów warunkowych. Dotyczą one jednak tylko tych podmiotów, które stosują MSR. Do ich grona możemy zaliczyć m.in.: banki, emitentów papierów wartościowych czy jednostki wchodzące w skład grupy kapitałowej, w której jednostka dominująca sporządza skonsolidowane sprawozdanie finansowe zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości.

Pozostało 93% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów