Ujęcie wsparcia antykryzysowego otrzymanego w związku z pandemią

Otrzymanie wsparcia antykryzysowego może przekładać się zarówno na warunki transakcji kontrolowanych, realizowanych przez podatnika z podmiotami powiązanymi, jak i sytuację niezależnych przedsiębiorców, których dane finansowe wykorzystywane są jako dane porównawcze dla weryfikacji rynkowości warunków transakcji kontrolowanych.

Publikacja: 11.01.2022 14:06

Ujęcie wsparcia antykryzysowego otrzymanego w związku z pandemią

Foto: Adobe Stock

Pandemia ma wpływ na działalność wielu przedsiębiorców – zarówno ze względu na absencje pracowników, jak i uwagi na zmiany w popycie i podaży oferowanych przez nich produktów i usług. Wpływ ten może mieć odmienne nasilenie w różnych branżach i okresach pandemii, niemniej szczególnie duża niepewność była obserwowana w początkowej fazie pandemii, kiedy trudno było przewidzieć czas trwania i kierunki jej rozwoju. Obawiano się długotrwałego i dotkliwego kryzysu, który miałby wpływ na sytuację finansową obywateli i przedsiębiorców. Stąd też, tak ważna była odpowiedź rządów poszczególnych państw na te zagrożenia i zaproponowane przez nich rozwiązania antykryzysowe dla celów złagodzenia negatywnych skutków pandemii.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów