Ujęcie wsparcia antykryzysowego otrzymanego w związku z pandemią

Otrzymanie wsparcia antykryzysowego może przekładać się zarówno na warunki transakcji kontrolowanych, realizowanych przez podatnika z podmiotami powiązanymi, jak i sytuację niezależnych przedsiębiorców, których dane finansowe wykorzystywane są jako dane porównawcze dla weryfikacji rynkowości warunków transakcji kontrolowanych.

Publikacja: 11.01.2022 14:06

Ujęcie wsparcia antykryzysowego otrzymanego w związku z pandemią

Foto: Adobe Stock

Pandemia ma wpływ na działalność wielu przedsiębiorców – zarówno ze względu na absencje pracowników, jak i uwagi na zmiany w popycie i podaży oferowanych przez nich produktów i usług. Wpływ ten może mieć odmienne nasilenie w różnych branżach i okresach pandemii, niemniej szczególnie duża niepewność była obserwowana w początkowej fazie pandemii, kiedy trudno było przewidzieć czas trwania i kierunki jej rozwoju. Obawiano się długotrwałego i dotkliwego kryzysu, który miałby wpływ na sytuację finansową obywateli i przedsiębiorców. Stąd też, tak ważna była odpowiedź rządów poszczególnych państw na te zagrożenia i zaproponowane przez nich rozwiązania antykryzysowe dla celów złagodzenia negatywnych skutków pandemii.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona
Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Konsumenci
UOKiK ukarał dwie znane polskie firmy odzieżowe. "Wełna jedynie na etykiecie"
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego