Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Aktualizacja: 26.12.2019 15:00 Publikacja: 26.12.2019 15:00
Foto: Adobe Stock
Inspekcja Transportu Drogowego nałożyła 2 tys. zł kary na przedsiębiorcę. Powodem były rezultaty kontroli samochodu ciężarowego, którym kierował osobiście właściciel firmy transportowej. W tracie czynności kontrolnych stanu technicznego naczepy kontrolujący stwierdzili, zakwalifikowaną jako niebezpieczną, usterkę w postaci nadmiernie zużytego bieżnika opony na pierwszej osi z lewej strony. Głębokość bieżnika uznano za niezgodną z wymogami. – Opona była zniszczona, a bieżnik zużyty – uznali inspektorzy.
Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Abonament RTV w dotychczasowym kształcie ma przestać istnieć. TVP oraz Polskie Radio finansowane będą z opłaty audiowizualnej ponoszonej nie przez gospodarstwa domowe, jak do tej pory, lecz podatników, i pobierana wraz z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe - wynika z założeń projektu ustawy, do której dotarł portal wirtualnemedia.pl.
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Jerzego Jachowicza. Publicysta tygodnika „Sieci” i serwisu wPolityce.pl został prawomocnie skazany za pomówienie prokuratora Dariusza Korneluka, współzałożyciela i członka Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia.
Konsument nie musi składać przed sądem sformalizowanego oświadczenia, aby skorzystać z uprawnień wywodzonych z prawa Unii przy rozliczeniu umowy kredytu.
Najstarsza córka Grzegorza Ciechowskiego, lidera Republiki chce wywalczyć prawo do udziału w zyskach z twórczości ojca i nie zgadza się, by matka kolejnych dzieci artysty pozostała jedyną ich beneficjentką.
Pełnomocnicy będą mogli udostępnić klientom dokumenty dotyczące ich sprawy np. elektronicznie.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z złożoności logistyki świątecznych łańcuchów dostaw. Święta to nie tylko tradycyjne, rodzinne posiłki, ale również prezenty czy dekoracje. Dostarczenie wszystkich tych produktów wymaga dodatkowej energii, w tym ropy naftowej, gazu i elektryczności.
Wysokie koszty i małą przepustowość kolei nie dadzą oddechu nadawcom. Wyjściem z sytuacji jest porozumienie.
Kradzież butelki alkoholu to zachowanie niegodne pracownika ochrony - uznała policja, a jej stanowisko podzielił sąd.
Unijna dyrektywa zmusza państwa członkowskie EU do doliczenia „kosztów” emisji CO2 do opłat drogowych, co musi nastąpić w najbliższych trzech miesiącach.
Mimo głośnego sprzeciwu podczas czwartkowych obrad, radni miasta stołecznego Warszawy zdecydowali, że od lipca 2024 r. w mieście zacznie obowiązywać Strefa Czystego Transportu. Obejmie ona mniejszy obszar, niż pierwotnie proponowano.
Kontrolowany przez chiński kapitał strategiczny port w Taranto na południu Włoch ma zostać, z poparciem USA, "odbity" przez polskie konsorcjum, które ma zainwestować w nadbrzeże 60 mln euro - napisał włoski dziennik "La Verita".
W umowie poręczenia, poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela, że wykona zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik nie wykonał zobowiązania. Do ważności umowy poręczenia wystarczające jest złożenie oświadczenia woli w formie pisemnej przez poręczyciela.
Zmiana umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która nie została zgłoszona do sądu rejestrowego w terminie sześciu miesięcy od dnia jej dokonania, nie wywołuje skutków prawnych.
Osiąganie zysku z działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki osobowej nie oznacza jeszcze, że zarobione w ten sposób środki trafią od razu do wspólnika. Ich podzielenie i wypłata często staje się kwestią skomplikowaną.
Wielka aktorka, kobieta nieobojętna na traumy świata i losy innych. 9 grudnia 86-letnia Vanessa Redgrave odbiera Europejską Nagrodę Filmową za całokształt twórczości.
W środę przed południem prezydent Andrzej Duda może powołać rząd Donalda Tuska. - Na pewno pan prezydent nie będzie zwlekał - powiedziała prezydencka minister Małgorzata Paprocka.
Maciej Lepiato, czyli specjalista od skoku wzwyż, wygrał 5. edycję Plebiscytu Polskiego Komitetu Paralimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2023.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W pierwszych miesiącach rządów podejmuje się niepopularne decyzje, ale przed wyborami samorządowymi, europejskimi i prezydenckimi KO-Trzecia Droga-Lewica nie chcą sobie zaszkodzić. A PiS będzie robił wszystko, żeby nowemu rządowi Tuska zaszkodzić.
Sześcioro nastolatków zostało skazanych w związku z wydarzeniami, które doprowadziły do ścięcia ich nauczyciela Samuela Paty'ego w 2020 r.
Najpotężniejsza petromonarchia świata i nieformalny lider OPEC nie ma zamiaru bezczynnie przyglądać się odejściu świata od paliw kopalnych. O ile Zachód trudno zepchnąć z drogi do transformacji energetycznej, to z innymi regionami może pójść łatwiej.
- Słyszałem wypowiedź pana Gramatyki, który sformułował tezę, że na pewno się jakiś paragraf znajdzie na Sasina. To są dobre, stalinowskie wzorce, kiedy mówiono: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie - mówi o powołanej przez Sejm śledczej ds. wyborów korespondencyjnych były minister Jacek Sasin.
Dane finansowe kierownictwo Teatru Dramatycznego opublikowało w odpowiedzi na publikację Onetu, podając przykłady zwolnień za niegospodarność, kradzieży środków czystości i faktur rozmijających się z faktami.
Powrót na ekrany nakręconego 20 lat temu filmu „To właśnie miłość” Curtisa to prezent zarówno dla tych, którzy kiedyś film widzieli, jak i nowego pokolenia widzów. A amatorom slow cinema polecam „20 tysięcy gatunków pszczół”
Znamy zwycięzców 21. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury przyznało łącznie 97 nagród – 28 Złotych, 36 Srebrnych oraz 33 Brązowe Spinacze. W tym roku trzy agencje PR zdobyły tytuł „Najlepszego w konkursie” i odebrały podczas Gali Tytanowe Spinacze.
Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział, że wystartuje w marcowych wyborach prezydenckich. Jego zwycięstwo i kolejnych sześć lat na Kremlu są niemal przesądzone. Przed jakimi wyzwaniami stanie Putin?
Historyczny kryzys na giełdzie w Hongkongu, której kapitalizacja sięga 4,6 biliona dolarów boleśnie odczuwają tamtejsi brokerzy
"Czy po pojawieniu się w ustawie mrożącej ceny energii kontrowersyjnych zapisów o wiatrakach Pani/Pana zdaniem pracująca nad ustawą Paulina Hennig-Kloska nie powinna zostać wyznaczona na ministra klimatu i środowiska?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski dziękuje Ukraińcom, którzy "rozumieją wyzwania wynikające z wojny" i oszczędzają energię elektryczną.
Unia Europejska znajdzie sposób na zapewnienie Ukrainie większego wsparcia finansowego, nawet jeśli Węgry zawetują tę decyzję. Unijny urzędnik narzeka na "węgierskich chuliganów".
W Barcelonie ulice nazwane na cześć chrześcijańskich świętych, od teraz będą nosić nazwiska kobiet. Ratusz zdecydował o zmianie.
Dziesiątki słoni padło z pragnienia w Parku Narodowym Hwange w Zimbabwe. Ekolodzy obawiają się, że umrze ich jeszcze więcej, bo zmiany klimatyczne i nasilone zjawisko El Niño wysuszają jeszcze funkcjonujące wodopoje.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) - dopuszczając Rosjan i Białorusinów do igrzysk w Paryżu - zlekceważył wysiłek wszystkich, którzy sankcjami próbują zmusić ich do zakończenia wojny. To porażka ruchu, który zawsze miał na sztandarach pokój.
Jest tak, jak można było się spodziewać - Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) nie zamknął rosyjskim i białoruskim sportowcom drzwi do przyszłorocznych igrzysk. Oni w Paryżu będą, choć formalnie jako sportowcy neutralni.
Projekt rezolucji oprócz żądania natychmiastowego humanitarnego zawieszenia broni wzywał do ochrony ludności cywilnej Palestyny i Izraela oraz żądał natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich zakładników. USA powiedziały: weto.
Dostawy z Zachodu maleją, bo nikt nie wie, w jakim kierunku idzie Ukraina - ocenia Ołeksij Arestowycz, były doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, obecnie krytyk Wołodymyra Zełenskiego. Jego zdaniem „wolności w Ukrainie jest coraz mniej”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas