Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Aktualizacja: 04.11.2020 13:58 Publikacja: 08.11.2020 00:01
Szczepienie na grypę
Foto: AdobeStock
Niewielka liczba dostępnych szczepionek na grypę powoduje, że nie wszyscy zainteresowani szczepieniem mogą z takiej opcji skorzystać. Problem ten dotyka również pracodawców. Część z nich decyduje się w pierwszej kolejności zaproponować szczepienia pracownikom starszym. Czy nie będzie to skutkować dyskryminacją osób młodych?
Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Założona przez redemptorystę ojca Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej (AKSiM) w Toruniu ma prawo wymagać od kandydatów na kierunek lekarski zaświadczenia od proboszcza. Tak wynika z odpowiedzi resortu nauki, na którego czele stoi Przemysław Czarnek.
W UE wchodzi w życie Konwencja Stambulska o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Zapewni ona ochronę kobietom także w państwach, które dokumentu nie ratyfikowały lub, jak Polska, chcą się z niego wycofać.
Ponad 60 proc. kandydatów na aplikacje prawnicze zdało egzamin wstępny – pokazują dane resortu sprawiedliwości, do których dotarła „Rzeczpospolita”.
Trudno zdać na prawo jazdy. Mnożą się więc punkty chętne przeprowadzać egzaminy. NIK nie ma wątpliwości: mniejsze ośrodki psują ich jakość.
Zarządzanie zespołem i efektywnością centrum nowoczesnych usług biznesowych
Wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum już 15 października. Tłumaczymy, ile kart do głosowania będzie czekało na wyborców w lokalu wyborczym, jak prawidłowo je wypełnić oraz jak oddać ważny głos poza miejscem zameldowania.
Prawnicy frankowiczów i banków wciąż czekają na odpowiedź Izby Cywilnej SN przynajmniej na część pytań pierwszej prezes SN.
Menedżer ds. zarządzania absencją chorobową, który analizuje częstotliwości korzystania ze zwolnień lekarskich, ma pomóc przy nadużyciach w wykorzystywaniu L4.
Od 30 września obowiązuje znowelizowane rozporządzenie w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac.
Dzieci powyżej 16 roku nie pomogą przy pracach związanych z produkcją, sprzedażą i reklamą treści pornograficznych oraz wyrobów nikotynowych. Od 30 września obowiązuje znowelizowane rozporządzenie w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym.
Kary za niektóre przestępstwa gospodarcze drastycznie wzrastają od 1 października br. Za przestępstwa zagrożone dotychczas karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności, będzie można trafić za kratki nawet na 25 lat.
W Polsce są już firmy, m.in. z branży IT, które jako benefit oferują pracownikom nielimitowany urlop. Takie rozwiązanie jest dopuszczalne przez polskie prawo. Oto jakie są jego wady i zalety.
Nielimitowany urlop wypoczynkowy to marzenie wielu pracowników, ale rozwiązanie to ma też wady. Pracodawca może np. nieumyślnie naruszyć zasadę równego traktowania.
W ramach przekształcenia transgranicznego polskie spółki mają możliwość przeniesienia swojej siedziby do innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub EOG bez przeprowadzenia likwidacji, a przez to kontynuacji w sposób niezakłócony działalności na terytorium innego państwa UE lub EOG.
Ewentualne nieprawidłowości w postępowaniu wizowym niosą za sobą konsekwencje dla firm i pracowników. Mogą skutkować odpowiedzialnością karną także cudzoziemca i jego polskiego pracodawcy. A unieważnienie wizy – nagłą utratą prawa pobytu i legalności zatrudnienia.
Sporo zrozumienia, zwłaszcza w sprawie uwarunkowań politycznych, zebrał od naszych ekspertów program Koalicji Obywatelskiej. Jednak w kilku kwestiach woleliby więcej odwagi.
Polska i Czechy, by zatrzymać nielegalną migrację, wznowiły kontrole na granicy ze Słowacją. Taką politykę popiera trzy czwarte Polaków – wynika z sondażu IBRiS.
Każda kampania adresowana jest do wąskiej grupy wahających się i niezdecydowanych. I tylko do nich.
Komisja Europejska jest u progu uwolnienia 13 mld euro dla Budapesztu – ujawnił „Financial Times”.
Po długim remoncie stary gmach Teatru Wielkiego w Poznaniu zyskał najnowocześniejszą scenę operową w kraju i znów zaprasza widzów.
Koszty próby resetu wymiaru sprawiedliwości okazały się wysokie, i to na różnych płaszczyznach: ustrojowej, społecznej i gospodarczej.
Był czołową postacią zespołu przez prawie 40 lat. Napisał „Arahję” i „Czarne słońca”, solo wydał płytę „Olśnienie”.
W najnowszym raporcie, opracowanym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju a także kancelarię Dentons, Polska uzyskała wysokie noty za gotowość do wprowadzenia e-sądów rozpatrujących sprawy gospodarcze. Taki typ sądów mógłby zastąpić sędziego w prostych sprawach, niewymagających szerszej analizy.
Spółka nie publikuje wysokości marż petrochemicznej i rafineryjnej. Po przejęciu Lotosu i PGNiG mniej wiadomo też na temat tych aktywów. Jednocześnie Orlen obiecuje poprawę.
Branże i zawody związane ze zrównoważonym rozwojem, w tym z ochroną klimatu i energetyką odnawialną, stają się motorem wzrostu zatrudnienia.
Sojusze polityczne często nie są w stanie przetrwać próby kampanii wyborczych. Ale jeśli górnolotne deklaracje nagle zastępowane są przez epitety wobec kraju, który napadnięty broni się przed agresją, to gorzej niż zbrodnia – to błąd.
Dzisiaj powstają data center o mocy nawet 100 razy większej niż jeszcze pięć czy dziesięć lat temu. A zapotrzebowanie będzie się zwiększać ze względu na rozwój AI – mówi Wojciech Stramski, prezes Beyond.pl.
Trzymam się daty 2030 r. Bo to jasna zachęta dla nas wszystkich, żeby być gotowym – mówi Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej.
Brak stabilności przepisów i skomplikowane prawo hamują rozwój start-upów w Polsce. Eksperci ostrzegają, że grozi to przenoszeniem biznesów za granicę.
Muzeum Historii Polski nie może być zbiorem synekur.
Na ostatniej prostej wyborów partia rządząca całkowicie podporządkowała politykę zagraniczną sondażom. Odwraca się od Ukrainy w najgorszym możliwym momencie.
PiS tworzy problem i chce pokazać, że potrafi go rozwiązać.
Zdecydowana większość Polaków przywrócenie kontroli na granicach ocenia dobrze. Czy to efekt nasilającej się w Europie paniki i ksenofobii? Czy wręcz odwrotnie: skutek realnej oceny zagrożeń?
Nie ma spektakularnej kłótni kończącej się rozwodem. Integracja europejska umiera, bo przestaje rozwiązywać problemy twoje i moje.
Przepisy o ochronie dobrego imienia stosuje się odpowiednio do osób prawnych – orzekł we wtorek Sąd Najwyższy.
Tempo gonienia zamożniejszych krajów Zachodu spadło w ostatnich latach. Zdaniem ekonomistów m.in. przez błędy w polityce gospodarczej. Perspektyw szybkiej poprawy nie widać na horyzoncie.
Zaliczki na poczet zysku wypłacane komplementariuszom spółki komandytowej są opodatkowane – twierdzi skarbówka.
Polska jest gotowa do wdrożenia gospodarczych e-sądów – wynika z raportu EBOiR i kancelarii Dentons.
Pytania referendalne i język kampanii mówią o rządzących więcej, niżby chcieli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas