Uruchamiając działalność, należy pamiętać, że w każdym stanie obowiązują inne przepisy. Różnią się one i to znacznie. W niektórych stanach, np. w Nevadzie, Delaware, nie ma podatków stanowych od dochodów osobistych. Jednocześnie władze lokalne mają prawo wprowadzić dodatkowe obciążenia, np.za posiadanie nieruchomości czy wydanie licencji na prowadzenie niektórych rodzajów działalności.
I od zdobycia minimum wiedzy na ten temat radzimy zacząć.
Przepisy migracyjne są restrykcyjne i nie jest łatwo otrzymać pozwolenie na pobyt i pracę w USA. Polacy, podobnie jak większość cudzoziemców, muszą spełnić wiele wymogów. Ale nawet ich spełnienie nie zawsze gwarantuje pozytywne rozpatrzenie wniosku. O przyznaniu wizy decyduje konsul po rozmowie z zainteresowanym. Ostateczna zgoda na wjazd do USA zależy jednak od służb imigracyjnych, które czasami potrafią zawrócić z lotniska osobę z ważną wizą.
Wniosek o wydanie odpowiedniej wizy trzeba złożyć w konsulacie amerykańskim w Polsce lub w Urzędzie Imigracyjnym w USA.
O wizę E-1 i E-2 mogą ubiegać się cudzoziemcy (z małżonkiem i dziećmi), którzy zamierzają prowadzić w USA działalność gospodarczą. Osoby te muszą odpowiednio udokumentować ten zamiar, np. okazać umowę zawarcia spółki lub wyciąg z banku potwierdzający, że mają pieniądze na uruchomienie działalności gospodarczej.