Walne zgromadzenie spółki - akcjonariusze będą bardziej zaangażowani

Do 30 czerwca walne zgromadzenie spółki ma obowiązek podjąć pierwszą uchwałę w sprawie polityki wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej. Dodatkowo ustawodawca przewidział obowiązek jej aktualizacji nie rzadziej niż co cztery lata i wprowadzania każdej istotnej zmiany w drodze uchwały walnego zgromadzenia.

Aktualizacja: 07.04.2020 16:32 Publikacja: 07.04.2020 16:00

Walne zgromadzenie spółki - akcjonariusze będą bardziej zaangażowani

W listopadzie 2019 roku weszły w życie przepisy ustawy z 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw (dalej: „ustawa zmieniająca"). Ustawa ta implementuje do polskiego prawa drugą Dyrektywę o Prawach Akcjonariuszy SRD II (Shareholders Directive Rights) skupiającą się na zwiększeniu zaangażowania akcjonariuszy w sprawy spółki. Wraz z nowelizacją zaczęły obowiązywać nowe przepisy m.in. te wskazane w rozdziale 4a ustawy z 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dalej: ustawa o ofercie publicznej), dotyczące polityki wynagrodzeń w spółkach publicznych.

Pozostało 89% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?