Pracownika można wypożyczyć - leasing i outsourcing pracowniczy

Prowadzenie biznesu w dobie pandemii wymaga elastyczności. Przedsiębiorcy poszukujący swobodnych rozwiązań mogą rozważyć współpracę z agencją pracy tymczasowej oraz leasing i outsourcing pracowników.

Publikacja: 10.02.2021 16:45

Pracownika można wypożyczyć - leasing i outsourcing pracowniczy

Foto: Adobe Stock

Przedłużający się lockdown i regularne zmiany w obostrzeniach budzą w przedsiębiorcach niepewność. Firmy zmagają się z długimi przestojami. Za chwilę zaś mogą potrzebować wielu rąk do pracy. Przy tak zmiennych warunkach gospodarczych ewentualna rekrutacja, formalności kadrowe i konieczność przyuczenia pracownika generują znaczące koszty. W takim przypadku dobrym sposobem na oszczędności może być „wypożyczenie" pracownika. Co najważniejsze – działa to w dwie strony. Gdy pracownikowi brakuje zadań, można go „przekazać" (za jego zgodą) w leasing innemu przedsiębiorstwu. Z kolei cierpiąc na nadmiar zadań i nadrabiając straty po kwarantannie, warto rozważyć zatrudnienie pracowników tymczasowych lub outsourcing.

Pozostało 91% artykułu

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
Przeszukanie u posła Mejzy. Policja znalazła nieujawniony gabinet
Prawo dla Ciebie
Nowe prawo dla dronów: znikają loty "rekreacyjne i sportowe"
Edukacja i wychowanie
Afera w Collegium Humanum. Wykładowca: w Polsce nie ma drugiej takiej „drukarni”
Edukacja i wychowanie
Rozporządzenie o likwidacji zadań domowych niezgodne z Konstytucją?
Praca, Emerytury i renty
Są nowe tablice GUS o długości trwania życia. Emerytury będą niższe