Jak wynika ze wstępnych danych o handlu zagranicznym za ubiegły rok, wartość wymiany między Polską i Belgią wyniosła blisko 7,7 mld euro. Z tego prawie 3,7 mld euro przypadło na eksport z Polski, a niemal 4 mld euro na import do naszego kraju. Z takimi wynikami Belgia znalazła się na 12 miejscu, jeśli chodzi o kluczowych importerów polskich wyrobów i na 10 miejscu kluczowych dostawców produktów na nasz rynek.

I właśnie firmy, które byłyby zainteresowane wejściem na belgijski rynek, znalezieniem tam dostawców albo nawiązaniem innych relacji biznesowych, mają teraz do tego sposobność. W szczególności dotyczy to firm działających w branżach:

- budowlanej,

- elektrycznej,

- gastronomicznej,

- elektroniki i telekomunikacji,

- reklamy.

A to dlatego, że właśnie przedstawiciele belgijskich firm reprezentujących wymienione sektory wezmą udział w giełdzie kooperacyjnej, czyli uprzednio zaaranżowanych spotkaniach typu b2b. Spotkanie odbędzie się w Warszawie (ul. Pańska 81/83) w dniu 5 marca w godzinach 12.45 – 18.00.

Celem giełdy organizowanej przez Stowarzyszenie Polaxis przy współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości jest zbliżenie biznesowe polskich firm i belgijskich przedsiębiorców tureckiego pochodzenia. W czasie jego trwania każda z zaproszonych firm będzie miała możliwość zaprezentowania swojej działalności  oraz podjęcia bezpośrednich rozmów o charakterze b2b z wybranymi przedsiębiorcami z Belgii. Warto przy tym odnotować, że większość członków belgijskiej delegacji przybywa do Polski z zamiarem nawiązania relacji z potencjalnymi dostawcami z każdej z poniższych branż.

Autopromocja
RADAR.RP.PL

Przemysł obronny, kontrakty, przetargi, analizy, komentarze

CZYTAJ WIĘCEJ

Przykładowo, firma Kula Paint chce spotkać się z producentami materiałów malarskich, Emiso – firma budowlana – poszukiwać będzie dostawców wełny mineralnej, Dogatex chce poznać ofertę producentów odzieży roboczej, Restoran-Cafe oraz Lalezar poszukują dostawców kartonowych opakowań do pizzy, a Furkan dhz zainteresowana jest ofertą producentów akcesoriów elektrycznych (gniazdka, czujniki, przełączniki itp.)

Firmy zainteresowane udziałem w spotkaniach muszą dokonać rejestracji online do wtorku, 3 marca br.