NA WYJEŹDZIE PO UZGODNIENIU
- Pracownik w okresie letnim chciałby świadczyć pracę zdalnie z różnych miejsc w Polsce. Jakie formalności powinny zostać spełnione, aby było to możliwe zgodnie z nowelizacją kodeksu pracy?
Pracę zdalną po 6 kwietnia br. pracownik będzie mógł świadczyć tylko z miejsca zaakceptowanego przez szefa. Konieczność przyjazdu do siedziby firmy będzie oznaczała rozliczenie za delegację.
Aktualizacja: 01.06.2023 00:04 Publikacja: 23.03.2023 02:00
Foto: AdobeStock
- Pracownik w okresie letnim chciałby świadczyć pracę zdalnie z różnych miejsc w Polsce. Jakie formalności powinny zostać spełnione, aby było to możliwe zgodnie z nowelizacją kodeksu pracy?
Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 199 zł
Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Ustawa o komisji ws. wpływów rosyjskich wywołuje wiele obaw i wątpliwości oraz tworzy trudne do zrzucenia odium.
Komisja ds. wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w l. 2007–2022 ma powstać szybko, ale na kontrolę jej decyzji przez sąd nie starczy czasu przed wyborami.
Przedsiębiorcy na liniowym PIT, którzy dostaną nadpłatę z ZUS, muszą oddać prawie 1/4 tej kwoty.
Prezydent Andrzej Duda zawiódł mnie na całej linii. Jest człowiekiem skompromitowanym - powiedział prof. Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego, komentując w TVN24 podpisanie Lex Tusk.
Przygotowanie firmy do raportowania zrównoważonego rozwoju
Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" wyraziło sprzeciw wobec ustawy ws. komisji ds. rosyjskich wpływów, czyli tzw. lex Tusk.
- Pan prezydent już wcześniej swoim działaniem łamał prawo, ale teraz położył już swoją prezydenturę na łopatki. To najgorsza ze wszystkich jego dotychczasowych decyzji - powiedział Onetowi prof. Jan Zimmermann, profesor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, promotor pracy doktorskiej prezydenta Andrzeja Dudy.
Czy pracownicy tymczasowi mogą otrzymywać niższe wynagrodzenie niż pracownicy zwykli? Federalny Sąd Pracy orzeka: tak. Strona związkowa jest niezadowolona z tego werdyktu.
W postępowaniu karnym praw pokrzywdzonego czy oskarżyciela posiłkowego będą mogli dochodzić ich spadkobiercy.
Nowe instytucje kultury na początek zadbają o dwa bezcenne zbiory znajdujące się w Bibliotece Polskiej w Paryżu oraz Muzeum Polskim w Rapperswilu w Szwajcarii.
Konieczne są ustawowe zmiany, aby płaca minimalna w przyszłym roku była na poziomie 3843 zł, a tempo dalszych podwyżek zostało skorelowane ze wzrostem wynagrodzeń w sferze budżetowej.
Pracodawca, który uiszcza zaległe składki w ramach swoich publicznoprawnych obowiązków jako płatnik, nie dokonuje żadnego przysporzenia swoim zleceniobiorcom.
Spowolnienie na rynku pracy nad Wisłą i wysoka inflacja mogły skłonić część uchodźców z Ukrainy do wyjazdu na Zachód, głównie do Niemiec oraz Kanady.
Wydłużenie o 12 miesięcy tzw. małego ZUS plus dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą nie podoba się ekspertom.
Pomoc dziecka jedynie przy wycinku prowadzonego przez rodzica biznesu może być uznana za współpracę na gruncie ubezpieczeń społecznych.
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. WHO poinformowała o odnotowaniu tysięcznego ataku na placówkę ochrony zdrowia na Ukrainie.
Hubert Hurkacz wygrał w Paryżu drugi pięciosetowy mecz i jest w trzeciej rundzie.
Skutki dla dotkniętych nią regionów i mieszkańców są ogromne. Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tych dramatycznych wydarzeń na przyszłość?
Nie tylko USA, lecz także Niemcy i Francja nie chcą ustalać, kiedy i jak Ukraińcy przystąpią do sojuszu.
Do rosyjskiej Dumy Państwowej Rosji wpłynął projekt ustawy, zgodnie z którą obywatele z przeszłością kryminalną będą mogli wstąpić do służby wojskowej na podstawie kontraktów.
Magdalena Fręch przegrała z Kamillą Rachimową 3:6, 4:6 i odpadła z turnieju singlowego Roland Garros. Polka straciła szansę, żeby znaleźć się w świetle reflektorów, bo w kolejnej rundzie czekała na nią Białorusinka Aryna Sabalenka.
Kapsułę czasu z listem do przyszłej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego i przedmiotami charakterystycznymi dla czasów obecnych zakopano przed uczelnią. Zostanie otwarta za 20 lat.
Tydzień temu przekonaliśmy się, że w ciągu najbliższych trzech lat najważniejszy festiwal sztuki autorów zdjęć filmowych nadal nosił będzie nazwę EnergaCAMERIMAGE, dziś możemy natomiast zaprezentować plakat tegorocznej edycji wydarzenia.
Władze Czech poinformowały, że negocjacje w sprawie pozyskania nowych bojowych wozów piechoty dobiegły końca.
Bruksela zajęła się Lex Tusk. I nie zapomni o innych przypadkach łamania praworządności w naszym kraju.
12 maja grupa posłów PiS złożyła projekt zmian w przepisach, które mają pomóc lepiej zapobiegać przemocy wobec najmłodszych. Jednak od tego czasu nie nadano mu nawet numeru druku. O szybkie rozpoczęcie prac nad tą propozycją apelują 23 organizację broniące prawa dziecka.
Radio Swoboda i portal Zierkało informują, że Polska zamierza deportować byłego oficera FSB Emrana Nawruzbekowa, który wystąpił o azyl. Nawruzbekow został zatrzymany w obozie dla uchodźców w kujawsko-pomorskim.
3 czerwca przypada Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji stowarzyszenie Zielone Mazowsze, inicjatywa Rodzice dla Klimatu oraz partnerstwo Otwarty Jazdów organizują Warszawskie Święto Rowerowe.
Władze Danii zapowiedziały, że planują do 2030 r. osiągnąć cel NATO jakim jest przeznaczanie 2 proc. PKB na obronność.
Stany Zjednoczone odmówiły sprzedaży samolotów F-35 do Tajlandii. Powodem miały być kwestie związane ze szkoleniem oraz wymaganiami technicznymi, które okazały się niezbędne w tej kwestii.
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał 30 maja dekret mianujący kontrowersyjnego urzędnika, prokuratora generalnego Kijowa Ołeha Kipera, nowym gubernatorem obwodu odeskiego.
Czy pracownicy tymczasowi mogą otrzymywać niższe wynagrodzenie niż pracownicy zwykli? Federalny Sąd Pracy orzeka: tak. Strona związkowa jest niezadowolona z tego werdyktu.
Firma Mesko zawarła nowy kontrakt z Litewską Agencją Zakupową na dostawy zestawów GROM.
W Parlamencie Europejskim trwa zorganizowana w trybie pilnym debata nad przyjęta przez Sejm i podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu specjalnej państwowej komisji do zbadania rosyjskich wpływów w Polsce.
"Ten kuriozalny akt, inspirowany bezprawiem państw totalitarnych" - napisali we wspólnym oświadczeniu sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku o ustawie przewidującej powołanie Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne.
Program Orka cały czas w PMT był, a deklaracja wicepremiera ws. jego dalszych losów jest dla podwodniaków, jak i wszystkich polskich marynarzy bardzo ważna - mówi kmdr por. Tomasz Witkiewicz, były dowódca ORP Sęp, obecnie służący w Centrum Operacji Morskich – Dowództwie Komponentu Morskiego.
Już w niedzielę mają spotkać się przedstawiciele państw należących do naftowego kartelu OPEC+. W twardej wspólnej polityce tych eksporterów zaczynają pojawiać się pęknięcia, które mogą doprowadzić do odwrócenia trendu spadkowego cen.
Po raz kolejny Gazprom pochwalił się „historycznym rekordem eksportu gazu do Chin”. A Rosatom wzrostem przychodów w roku rosyjskiej wojny. Żaden z koncernów nie podał danych, by udowodnić prawdziwość takich stwierdzeń.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas