Aktualizacja: 29.01.2025 06:12 Publikacja: 29.01.2025 05:04
Chiny pod przywództwem Xi Jinpinga trzymały w głębokiej tajemnicy swoje prace nad AI.
Foto: AFP
To było nieco ponad tydzień temu, 20 stycznia, a wydaje się, jakby od tego czasu minęła wieczność. Donald Trump zaprosił na inaugurację prezesów największych firm technologicznych, w tym X, Nvidii, Google’a i Mety. Parę dni wcześniej Joe Biden ostrzegał w pożegnalnej mowie do narodu, że oto Ameryka wpada w ręce oligarchii technologicznej. Jej panowanie wydawało się przesądzone, bo chronił ją mur pieniędzy nie do pokonania. Zgodnie z tą logiką tylko gigantyczne środki pozwalają na utrzymanie przewagi w obszarze, który zdecyduje o kształcie XXI wieku: sztucznej inteligencji. Idąc za ciosem, już 23 stycznia prezydent ogłosił partnerstwo dwóch potentatów amerykańskich OpenAI i Oracle oraz japońskiego SoftBanku o wartości 500 mld dol. dla rozwoju AI.
Kiedy żądacie przejęcia części terytorium Królestwa Danii, kiedy spotykamy się z presją i groźbami ze strony nas...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
„Celem jest określenie, w jakim stopniu sekretarz obrony i inni pracownicy departamentu przestrzegali zasad i p...
Sekretarz stanu USA Marco Rubio mówił w Brukseli o przyszłości NATO i przedstawił stanowisko Stanów Zjednoczonyc...
Wśród ponad 180 krajów i terytoriów, na które prezydent USA Donald Trump nałożył cła, znalazły się wyspy, któryc...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Węgry ogłosiły 3 kwietnia oficjalnie, że zamierzają wycofać się z Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK). Potw...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas