- Polska nielegalna walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim - mówił niedawno poseł PiS Marek Suski.

Z kolei szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział w ubiegłym tygodniu, odnosząc się do Unii Europejskiej, że "jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych".

"Polska jest i pozostanie członkiem UE"

Na konferencji prasowej w KPRM rzecznik rządu Piotr Mueller został zapytany, czy rząd planuje odciąć się od "antyunijnych wypowiedzi" polityków PiS Solidarnej Polski.

Czytaj więcej

Poseł PiS Marek Suski
Marek Suski: Żeby dotarło do Brukseli, że nie jesteśmy podludźmi

- My od samego początku podkreślamy, że Polska jest i pozostanie członkiem Unii Europejskiej i nikt z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości nie mówi o wychodzeniu z UE - odparł rzecznik.

- Wiem, że opozycja skrzętnie próbuje wykorzystać niektóre opinie, które w moim przekonaniu są zbyt ostre, ale nikt z tych opinii nie powinien wyciągać daleko idących wniosków dotyczących rzekomego wychodzenia Polski z Unii Europejskiej - zaznaczył.

Czytaj więcej

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia
"Okupant brukselski". Szymon Hołownia: Poseł Marek Suski bredzi

- W demokratycznych strukturach, którymi są - a przynajmniej powinny być - instytucje unijne, jest również prawo krytyki - przekonywał dodając, że politycy obozu rządzącego w ramach prawa do krytyki wskazują na niedoskonałości Unii Europejskiej.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

"Głosy krytyczne są dozwolone"

Rzecznik rządu stwierdził, że na konferencji o przyszłości UE Polska będzie zgłaszała postulaty, których celem ma być usprawnienie funkcjonowania UE oraz uczynienie procedur w Unii bardziej transparentnymi.

Mueller został też zapytany o ewentualne dyscyplinowanie posłów w związku z ich wypowiedziami o UE.

- W obozie Zjednoczonej Prawicy również głosy krytyczne są dozwolone - odparł.

Czytaj więcej

Marek Suski, poseł PiS uważa UE za „okupanta”
Sondaż: Unia Europejska bardzo na „tak”

- Głosy krytyki wobec UE same w sobie nigdy nie mogą być uznane za złe, natomiast wyciąganie daleko idących wniosków, które próbuje imputować nam opozycja, jest nadinterpretacją tych słów - dodał rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.