Imprezy integracyjne – jakie skutki w CIT klasycznym i w estońskim CIT

Kwalifikacja wydatków poniesionych na spotkania integracyjne nie sprawia problemów, gdy ich uczestnikami są pracownicy. Sprawa rozliczenia CIT się komplikuje, gdy wśród zaproszonych są współpracownicy i zleceniobiorcy, a w szczególności wspólnicy i kadra zarządzająca.

Publikacja: 24.06.2024 04:30

Imprezy integracyjne – jakie skutki w CIT klasycznym i w estońskim CIT

Foto: Adobe Stock

Imprezy integracyjne dla pracowników i współpracowników spółek stały się nieodłącznym elementem życia niemal każdej organizacji. Oprócz imprez świątecznych, w sezonie wiosenno-letnim można spotkać się z różnego rodzaju imprezami i wyjazdami, które organizują spółki dla swoich wewnętrznych społeczności. Lepsza integracja zespołu, poznawanie się ludzi z organizacji oraz kadry menedżerskiej stało się nieodłącznym elementem każdego kalendarza eventów. Nikt przecież nie neguje pozytywnych skutków takich imprez takich jak wizerunek dobrego pracodawcy oraz elementy motywacyjne wpływające na lepszą wydajność pracy pracowników i świadczenia usług przez pracowników. Organizacja takich imprez ma jednak swoje skutki na gruncie podatków dochodowych. Szczególnie różnice można zauważyć w przypadku spółek opodatkowujących swoje dochody na zasadach klasycznych oraz ryczałtem od dochodów spółek (CIT estoński).

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Sąd Najwyższy: zasiedzenie działki za miedzą nie dla każdego sąsiada
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Zdrowie
Jak uzyskać pieniądze za błędy medyczne. Odpowiadamy na pytania
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Za granicą
Wakacje 2024 z biurem podróży. Jakie mam prawa podczas wyjazdu wakacyjnego?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą