Uwaga na zmiany w informacji o cenach transferowych

Co roku do TPR wprowadzane są modyfikacje, które rozszerzają zakres raportowanych danych. Dotyczy to także formularza, który trzeba będzie przygotować już niedługo, a w szczególności dokumentu składanego za 2022 r.

Publikacja: 26.06.2022 10:40

Uwaga na zmiany w informacji o cenach transferowych

Foto: Adobe Stock

Informacja o cenach transferowych (formularz lub informacja TPR) jest jednym z elementów corocznych obowiązków dokumentacyjnych w zakresie cen transferowych od początku 2019 roku. Po raz pierwszy dokument ten składany był do organów podatkowych w 2020 roku (za 2019 rok).

Mimo tego, że formularz sporządzany jest od stosunkowo niedawna, co roku do formularza TPR wprowadzane są modyfikacje, które rozszerzają zakres raportowanych informacji. Dotyczy to informacji TPR za 2021 rok (składanej w tym roku), ale będzie dotyczyć w szczególności TPR za 2022 rok (składany w 2023  roku). Takie podejście ustawodawcy nie jest przypadkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów już jakiś czas temu wspominało, że zakres informacji raportowanych w formularzu TPR ma się zwiększać, a sam TPR w niedalekiej przyszłości ma zawierać również oświadczenie o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz stosowaniu rynkowych cen.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?