Każdą sytuację trzeba badać indywidualnie

Wydatki na reprezentację, co do zasady, obejmują te, których wyłącznym i dominującym celem jest stworzenie pozytywnego wizerunku podatnika w oczach jej kontrahentów, tj. obecnych i przyszłych, potencjalnych klientów.

Publikacja: 19.04.2022 19:42

Każdą sytuację trzeba badać indywidualnie

Foto: Adobe Stock

Spór w sprawie dotyczył możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z organizacją spotkań integracyjnych. We wniosku o interpretację spółka wyjaśniła, że prowadzi ona rozległą działalność w całej Polsce, w oddziałach ulokowanych w różnych miastach, przy wykorzystaniu własnych pracowników jak i współpracowników na umowach o współpracy B2B.

W związku z prowadzoną działalnością i związaną z nią strategią zarządzania personelem, będzie organizować spotkania integracyjne. Spółka podkreśliła, że organizuje pracę w zespołach mieszanych – pracownicy ze współpracownikami i posiada oddziały rozsiane po całej Polsce. Dlatego osoby te nie mają często możliwości poznać się osobiście i zintegrować.

Pozostało 88% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Podatki
Wykup samochodu z leasingu – skutki w PIT i VAT
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Nieruchomości
Wywłaszczenia pod inwestycje infrastrukturalne. Jakie mamy prawa?