Co się zmieniło w formularzu TPR

Nowe regulacje będą obowiązywały dla transakcji realizowanych przez podatników za 2022 r., jednak część przepisów, np. w zakresie zwolnienia z obowiązku posiadania analiz porównawczych dla małych i mikroprzedsiębiorców czy dla transakcji rajowych ma zastosowanie już od 2021 r.

Publikacja: 23.01.2022 02:00

Co się zmieniło w formularzu TPR

Foto: Adobe Stock

Zainteresowanie organów podatkowych rozliczeniami wewnątrzgrupowymi ciągle rośnie, a regulacje w tym zakresie cały czas się zmieniają, stwarzając coraz to nowe wyzwania dla podatników. Zmiany te nie ominęły również formularza TPR.

Informacja o tym, że termin na przygotowanie formularza za 2020 r. został przesunięty, została z ulgą przyjęta przez podatników. Jednak MF nie zwalnia i wprowadza kolejne zmiany. W tym artykule podsumujemy najważniejsze informacje dotyczące zmian wynikających z Polskiego Ładu oraz przybliżymy blaski i cienie formularza TPR.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara