Po tym jak ujawniły się problemy z zaliczkami na podatek od pracowników służby zdrowia gdy minister wydał rozporządzenie zmieniające zasady jego rozliczania, zrobił się chaos, a będą kolejne, bo następne grupy zawodowe zaczną rozliczenia.

– Nie jestem pewien, czy zapowiadana nowelizacja Polskiego Ładu, albo inne „łatki” na Polski Ład nic nie załatwią. Jeśli przepisy przygotowało się w taki sposób, że nawet Rządowe Centrum Legislacji mówi, że dwa dni jakie mu dano na analizę tak obszernego dokumentu jak Polski Ład, to na co liczyć? – dodaje gość Wojciecha Tumidalskiego.

W przekonaniu Arkadiusza Pączki najlepszym rozwiązaniem byłoby zawieszenie na rok obowiązywania Polskiego Ładu i „wskrzeszenie” przepisów, które on zastąpił. – Trzeba znaleźć sposób jak to zrobić – powiedział.

Szymon Chyra, doradca podatkowy i manager w Andersen Tax & Legal – drugi gość programu – wskazuje natomiast, że Polski Ład ma też rozwiązania korzystne dla przedsiębiorców. Jak zauważa, ten program jest pomyślany jako promocja innowacyjności i może się okazać, że w długofalowej perspektywie skorzystają na nim przedsiębiorcy, m.in. dzięki ulgom na badania i rozwój, na prototypy czy robotyzację. - Ale dopiero czas pokaże, jak te przepisy obronią się w praktyce – podkreśla ekspert.