Julita Karaś-Gasparska: Wszyscy goście są równi, ale…

Zarówno skarbówka, jak i sądy konsekwentnie twierdzą, że wydatki poniesione na spotkania integracyjne dla współpracowników nie są kosztem uzyskania przychodów.

Publikacja: 17.06.2024 04:30

Julita Karaś-Gasparska: Wszyscy goście są równi, ale…

Foto: Adobe Stock

Wielu przedsiębiorców korzysta w swojej działalności nie tylko z pracy świadczonej przez osoby zatrudnione na podstawie kodeksu pracy, ale także z usług zleceniobiorców czy współpracowników związanych na stałe z daną firmą. Osoby te wykonują pracę w tych samych zespołach i wspólnie uczestniczą w realizowanych przez firmę projektach. A gdy firma organizuje wyjazd, spotkanie czy imprezę integracyjną, zaprasza na nie wszystkie te osoby. Słusznie bowiem uważa, że celem tych spotkań jest integracja zespołu, wymiana wiedzy oraz budowanie lojalności pracowników i współpracowników wobec firmy, które przekładają się na zaangażowanie i efektywność pracy wszystkich pracowników oraz współpracowników i w konsekwencji pozytywnie wpływają na przychody osiągane przez firmę.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?