Pozyskanie 35-latka to największy transfer w dziejach klubu z Lubelszczyzny. Jurecki jest obecnie zawodnikiem niemieckiego Flensburga Handewitt. Wcześniej grał w Tęczy Kościan, Chrobrym Głogów, HSV Hamburg, TuS N-Lubbecke i PGE VIVE Kielce. Z tym ostatnim klubem w sezonie 2015/16 wygrał Ligę Mistrzów.

Doświadczony zawodnik trzy razy stał na podium mistrzostw świata. Zdobył z reprezentacją Polski jeden srebrny (2007) i dwa brązowe (2009, 2015) medale.

Zatrudnienie Jureckiego wpisuje się w nową politykę transferową puławskiego klubu, który porzucił inwestowanie w zawodników z Bałkanów i konsekwentnie stawia na Polaków: zarówno młodych, jak i tych bardziej doświadczonych. Jurecki w Puławach spotka m. in. Pawła Podsiadłę, Michała Szybę, Rafała Przybylskiego, Antoniego Łangowskiego, Dawida Dawydzika i Piotra Jarosiewicza.

Trenerem Azotów latem zostanie Duńczyk Lars Walther, kiedyś szkoleniowiec Orlen Wisły Płock. Celem zespołu będzie zapewne powrót na podium mistrzostw Polski po dwóch sezonach przerwy.