Po trzech kolejkach już tylko dwa kluby mogą pochwalić się kompletem zwycięstw – Piast Gliwice oraz Lech Poznań. Warto pamiętać: Piast w poprzednim sezonie z trudem utrzymał się w ekstraklasie, musiał w ostatniej kolejce pokonać też zagrożonego spadkiem rywala, czyli Bruk-Bet Termalicę Niecieczę, i zawodnicy Waldemara Fornalika wygrali aż 4:0.

Były selekcjoner został szkoleniowcem Piasta we wrześniu zeszłego roku, zastępując Dariusza Wdowczyka. Gdy Fornalik przez lata prowadził Ruch Chorzów, dało się zauważyć pewien wzór – sezony, gdy ledwie ratował klub przed spadkiem, przeplatał tymi, gdy Ruch był sensacją ligi i walczył o puchary, a nawet o mistrzostwo.

Jeszcze zbyt wcześnie, by zaryzykować stwierdzenie, że tę samą formułę prowadzenia klubu uda mu się zastosować w odległych od Chorzowa tylko o 20 kilometrów Gliwicach, ale pierwsze symptomy na to wskazują.

Ekstraklasa SA podsumowała lipiec w lidze i nagroda trenera miesiąca powędrowała właśnie do Fornalika (piłkarzem lipca został kapitan Śląska Wrocław – Piotr Celeban).

Sporo w kwestii planów Piasta powinna wyjaśnić już najbliższa kolejka, gdyż do Gliwic w niedzielne popołudnie przyjedzie Legia.

O podtrzymanie miana niepokonanej drużyny walczyć będzie też Lech, który podejmie w niedzielę (przy zamkniętych trybunach) beniaminka – Zagłębie Sosnowiec.

4. KOLEJKA EKSTRAKLASY

Piątek: Lechia – Miedź (18:00, Eurosport 2), Wisła Płock – Wisła Kraków (20:30, Canal+ Sport)

Sobota: Pogoń – Cracovia (18:00, Canal+ Sport, nSport+), Arka – Górnik (20:30, Canal+ Sport)

Niedziela: Piast – Legia (15:30, Canal+ Sport), Zagłębie L. – Jagiellonia (18:00, Canal+), Lech – Zagłębie S. (18:00, Canal+ Sport)

Poniedziałek: Korona – Śląsk (18:00, Eurosport)