Były napastnik Cracovii otworzył wynik spotkania z Sassuolo w 27 minucie. Potem jednak gole strzelali gospodarze i w 62 minucie drużyna Piątka przegrywała już 1:5. W ostatnich trzydziestu minutach - m.in. dzięki kolejnej bramce Piątka (w 83 minucie) genueńczycy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

Piątek po dwóch meczach Serie A ma już na koncie trzy gole. Strzelił też wszystkie cztery gole w wygranym przez Genuę meczu Pucharu Włoch z Lecce.

Inna drużyna z Genui, Sampdoria, w "polskim" meczu wygrała z SSC Napoli 3:0. W pierwszym składzie Sampdorii zagrali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński (Dawid Kownacki przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych), a w podstawowej "11" drużyny z Neapolu wybiegli na murawę Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Dwa gole dla Sampdorii strzelił Gregoire Defrel, a jednego doświadczony Fabio Quagliarella. Przy bramce tego ostatniego asystował Bereszyński.

Łukasz Teodorczyk pojawił się na murawie z ławki rezerwowych w meczu, w którym jego Udinese uległo Fiorentinie 0:1. Bramki Fiorentiny w drugiej połowie bronił Bartłomiej Drągowski, który zastąpił kontuzjowanego Albana Lafonta.

W meczach swoich drużyn zagrali też Bartosz Salamon (jego Frosinone przegrało 0:1 z Lazio), Mariusz Stępiński (jego Chievo zremisowało 0:0 z Empoli) oraz Thiago Cionek (jego SPAL przegrało z Torino 0:1).