W swoim pierwszym występie od pierwszej minuty w barwach australijskiego klubu Bolt zdobył pierwszego gola po ładnym uderzeniu przy krótkim słupku. Drugi gol był efektem błędu obrony rywali. Rywalem Central Coast Mariners był zespół Macarthur South West United. Mecz zakończył się wynikiem 0:4.

- Mój pierwszy raz w podstawowym składzie i dwa gole, to przyjemne uczucie - powiedział Bolt w rozmowie z Fox Sports. - Jestem szczęśliwy, że jestem tutaj i pokazuję światu, że robię postępy - dodał.

 

Od sierpnia Bolt ćwiczy z zespołem Mariners, który w najbliższą niedzielę zacznie rywalizację w australijskiej lidze. W dotychczasowych sparingach 32-latek wchodził na murawę z ławki.

 

Bolt po zakończeniu lekkoatletycznej kariery trenował z piłkarzami Borussii Dortmund, drużyną Mamelodi Sundowns FC z RPA oraz norweskim Stromsgodset. Teraz jest blisko zostania piłkarzem australijskich Mariners.

Na razie wciąż nie wiadomo na jakiej pozycji grałby ostatecznie Bolt - jak podaje CNN najprawdopodobniej byłby wystawiany jako napastnik.