Cracovia szybko żegna się z europejskimi pucharami

Już w pierwszej rundzie eliminacji Cracovia pożegnała się z Ligą Europy. Piłkarze Michała Probierza zremisowali dziś na własnym stadionie z Dunajską Stredą 2:2.

Aktualizacja: 18.07.2019 22:41 Publikacja: 18.07.2019 22:23

Trener Cracovii Michał Probierz

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się remisem 1:1.

Dziś Cracovia wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie po golu Rafaela Lopesa. Portugalczyk dobrze przyjął długie podanie od Bojana Cecaricia i strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali.

Słowacy wyrównali na początku drugiej połowy. Piłka dośrodkowana przez Erica Davisa doleciała do Ronana Connora, a piłkarz Stredy bez problemu pokonał Peškovicia.

Remis utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. W dogrywce Słowacy wyszli na prowadzenie po bramce Ramireza. Piłkarze Michała Probierza zdołali wyrównać w 120. minucie, jednak to nie wystarczyło, by awansować dalej.

Cracovia jest pierwszym polskim zespołem, który żegna się z europejskimi pucharami. Dunajska Streda w kolejnej fazie zmierzy się z greckim Atromitosem.

Cracovia – DAC Dunajska Streda 2:2 (1:0, 1:1, 1:2)

Bramki: Lopes 2, Davis 120+2 samobójcza – Connor 47, Ramirez 94.

Pierwszy mecz: 1:1; Awans: Dunajska Streda.

Cracovia: Peškovič – Rapa, Helik, Jablonsky ż, Ferraresso – Gol – Čečarić (106 Rubio), Dąbrowski (72 Dimun), Van Amersfoort, Hanca (95 Piszczek) – Lopes (84 Wdowiak).

DAC: Jedlička – Koštrna ż, Šatka, Krużliak, Davis ż – M. Vida – Čmelik ż (24 Blackman), Ronan, Kalmar (106 Taiwo), Divković (120 Beskorowajny ż) – Ramirez (98 K. Vida).

Sędziował: Athanasios Tzilos (Grecja).