Dla Stępińskiego to dopiero drugi gol w tym sezonie Serie A. Poprzedniego zdobył w rozegranym 15 grudnia 2019 r. meczu z Torino - i była to bramka, która dała jego drużynie remis (mecz zakończył się wynikiem 3:3) - przypomina Onet.

W meczu ze SPAL Stępiński, który wszedł na murawę w 73. minucie, w 85. minucie wykorzystał błąd Erita Berishy. Bramkarz gospodarzy odbił przed siebie piłkę po strzale Darko Lazovicia i przy dobitce Stępińskiego był już bezradny.

Wynik meczu otworzył w 14. minucie Giampaolo Pazzini. SPAL od 39. minuty grało w dziesiątkę - czerwoną kartkę obejrzał wówczas Nenad Tomović.

Cały mecz w barwach SPAL rozegrał reprezentant Polski Thiago Cionek. W 90. minucie na murawie pojawił się jeszcze inny Polak, obrońca Hellas Werona Paweł Dawidowicz. Cały mecz na ławce rezerwowych SPAL przesiedział Bartosz Salamon, a boczny obrońca gospodarzy, reprezentant Polski Arkadiusz Reca, znalazł się poza kadrą meczową z powodu urazu.