W związku z pandemią koronawirusa do końca roku trenerzy będą mogli dokonać dwóch dodatkowych zmian. Ligi mogą też zrezygnować z systemu VAR.

Wciąż nie wiadomo, kiedy sezon wznowi angielska Premier League. Decyzje mają zapaść nie wcześniej niż 18 maja. Przeciwne powrotowi na boisko są drużyny z dołu tabeli, duże emocje budzi również pomysł gry na neutralnych stadionach. W poniedziałek kluby mają głosować nad propozycjami dotyczącymi przyszłości piłkarzy, których kontrakty obowiązują do 30 czerwca (w grę wchodzi przedłużenie umów do czasu zakończenia rozgrywek).

EKSTRAKLASA:

Pod znakiem zapytania stanęło dokończenie sezonu we Włoszech. W środę poinformowano o przypadku koronawirusa w Torino, w czwartek o sześciu zakażonych w Fiorentinie (trzech zawodnikach plus trzech pracownikach klubu), a w piątek o czterech przypadkach w Sampdorii, w tym jednym piłkarzu, u którego nastąpił nawrót choroby. Nazwisk nie ujawniono, wcześniej koronawirusa zwalczył m.in. Bartosz Bereszyński.

W polskiej Ekstraklasie wszystkie zespoły wróciły już do treningów, a władze ligi podały terminarz dwóch pierwszych kolejek. Rywalizacja po dwumiesięcznej przerwie zostanie wznowiona we Wrocławiu, gdzie w piątek 29 maja Śląsk zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Dzień później w Poznaniu szlagier Lech - Legia, a w niedzielę derby Trójmiasta Lechia - Arka. W następny weekend m.in. mecz Wisły Kraków z Legią. Szczegółowy kalendarz ma zostać opublikowany w przyszłym tygodniu. Ostatnia kolejka planowana jest na 18-19 lipca. Wszystkie spotkania pokażą Canal+ Sport i Canal+ Premium.

Zanim ruszy Ekstraklasa, odbędą się zaległe mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. 26 maja Miedź Legnica podejmie Legię, a dzień później Stal Mielec zagra z Lechem. W półfinale są już Cracovia i Lechia Gdańsk.