Pawełko oświadczył, że porozumienie zakłada umieszczenie na koszulkach ukraińskiej reprezentacji, zamiast hasła "Chwała naszym bohaterom" - sloganu: "Chwała Ukrainie".

Nie sprecyzował jednak, czy zakazane hasło z koszulek zniknie. Na swoim profilu na Facebooku Pawełko napisał, że "Na wszystkich wydarzeniach Euro 2020 nasza delegacja będzie miała odznaki z dużym godłem narodowych drużyn i hasłami  "Chwała Ukrainie!", " Chwała bohaterom!".

czytaj więcej:

Ukraina uczyniła z zakazanego przez UEFA hasła symbol kadry

Pawełko przyznał, że negocjacje z UEFA w sprawie nowego projektu koszulek były "niezwykle trudne" i kilkakrotnie zabrnęły w slepy zaułek. - Ale i tak udało nam się osiągnąć zwycięski kompromis z UEFA! - ocenił.

"Na milionach już wydrukowanych koszulek  narodowej reprezentacji Ukrainy zachowują się hasła: "Chwała Ukrainie" i "Bohaterom chwała!", mapa Ukrainy z jej niepodzielnymi granicami - z Krymem, Donieckiem , Ługańskiem. Nie będzie zakazu wolnej sprzedaży koszulek z OFICJALNYMI symbolami futbolu naszego państwa. A miliony chętnych będą mogły kupić wyposażenie reprezentacji Ukrainy w przedstawionym przez nas projekcie" - napisał Pawełko na swoim profilu.

"Na czas rozgrywek turniejowych, na wewnętrznej stronie koszulek zostanie dodany kolejny element do wcześniej zatwierdzonego wzoru stroju. Jest to duży emblemat reprezentacji z mapą Ukrainy, trójzębem i KOLEJNYM napisem „Chwała Ukrainie” zatwierdzonym rano przez Komitet Wykonawczy UEFA. Hasło „Chwała bohaterom!” zostanie pozostanie na mapie, w centrum zarysów granic zjednoczonej Ukrainy i wierzę, że będzie dla naszych chłopaków prawdziwym talizmanem" - pisze dalej Pawełko.

UEFA zakazała umieszczania na koszulkach ukraińskiej reprezentacji wspomnianego hasła po proteście Rosji.