Robert Gumny przeszedł z Lecha do Augsburga, Kamil Jóźwiak jest bliski transferu do Derby County, a Michał Helik zamienił Cracovię na Barnsley.

Ekstraklasa wypuszcza w świat utalentowanych zawodników, ale nie każdemu udaje się zrobić karierę za granicą. Do Polski wraca Joel Valencia. 25-letni Ekwadorczyk, w barwach Piasta najlepszy piłkarz Ekstraklasy sezonu 2018/2019, okazał się za słaby na drugą ligę angielską i zostanie wypożyczony z Brentford do Legii.

To już szóste wzmocnienie warszawskiego klubu – po odpadnięciu z wyścigu o Ligę Mistrzów Legia zbroi się, jak może. Ale same zakupy nie wystarczą, by zatrzeć złe wrażenie.

Do meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy zostały jeszcze dwa tygodnie (24 września z macedońskim FK Sileks albo Dritą Gnjilane z Kosowa), wcześniej trzeba jednak poprawić swoją pozycję w Ekstraklasie. Tuż przed reprezentacyjną przerwą Legia przegrała u siebie z Jagiellonią, w piątek spotka się z Wisłą Płock, która wywiozła punkt z Poznania.

Lech, podobnie jak inny pucharowicz Piast, wciąż czeka na zwycięstwo w Ekstraklasie. Ale o przełamanie we Wrocławiu może być ciężko. Śląsk z kompletem punktów ustępuje w tabeli tylko Górnikowi.

3. KOLEJKA EKSTRAKLASY

Piątek: Jagiellonia – Podbeskidzie (18.00, Canal+ Sport); Wisła Płock – Legia (20.30, Canal+ Sport, Canal+ 4K).
Sobota: Cracovia – Stal (15.00, Canal+ Sport); Warta – Piast (17.30, Canal+ Sport, TVP Sport); Śląsk – Lech (20.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K).
Niedziela: Pogoń – Wisła Kraków (15.00, Canal+ Sport); Górnik – Lechia (17.30, Canal+ Premium, Canal+ 4K).
Poniedziałek: Raków – Zagłębie (18.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K).