Przeciwnika Polaków wyłoni mecz barażowy w Belfaście. Zmierzą się w nim Irlandia Północna i Słowacja. Zwycięzca trafi do grupy E, w której są także Hiszpania i Szwecja. Turniej zacznie od spotkania z Polską, zaplanowanego na 14 czerwca w Dublinie.

Słowacy i Irlandczycy debiutowali na ME cztery lata temu. Pierwsi wygrali tam z Rosją, zremisowali z Anglią i awansowali do 1/8 finału. Drudzy przegrali z Polską i Niemcami, ale pokonali Ukrainę i też zdołali wyjść z grupy.
O pozostałe trzy miejsca w przyszłorocznych mistrzostwach będą się bić w czwartek Gruzja i Macedonia Północna, Węgry i Islandia oraz Serbia i Szkocja.

Europejscy giganci przygotowują się do finiszu walki o Ligę Narodów. W weekend przedostatni rozdział tej rywalizacji, a najciekawiej zapowiada się starcie Portugalii z Francją, czyli mistrza Europy z mistrzem świata. Będzie też rewanż za mecz o brąz ostatniego mundialu, czyli spotkanie Belgia - Anglia.

Szansę na turniej finałowy zachowują nadal Polacy. Do decydującej rozgrywki przystępują z pierwszego miejsca w grupie. Lecą do Włoch, ale wcale nie stoją na straconej pozycji. Gospodarze zmagają się z dużymi problemami, przez kwarantannę może nie zagrać nawet kilkunastu zawodników.

Piłkarski tydzień

CZWARTEK:
Baraże o Euro
Gruzja - Macedonia Północna (18.00, Polsat Sport Premium 1)
Węgry - Islandia (20.45, Polsat Sport Premium 2)
Irlandia Północna - Słowacja (20.45, TVP Sport, Polsat Sport)
Serbia - Szkocja (20.45, Polsat Sport Extra)

SOBOTA:
Liga Narodów - Dywizja A
Grupa 3: Portugalia - Francja (20.45, TVP Sport, Polsat Sport); Szwecja - Chorwacja (20.45).
Grupa 4: Niemcy - Ukraina (20.45, Polsat Sport Extra); Szwajcaria - Hiszpania (20.45).

NIEDZIELA:
Liga Narodów - Dywizja A
Grupa 1: Holandia - Bośnia i Hercegowina (18.00); Włochy - Polska (20.45, TVP 1, TVP Sport, Polsat Sport).
Grupa 2: Belgia - Anglia (20.45); Dania - Islandia (20.45).