Ekstraklasa: Wisła Kraków przegrywa i zwalnia trenera

Artur Skowronek nie jest już trenerem Wisły Kraków - podał Onet. Szkoleniowiec został zdymisjonowany po porażce Wisły na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:2.

Aktualizacja: 29.11.2020 10:22 Publikacja: 29.11.2020 10:13

Wisła Kraków w obecnym sezonie wygrała tylko dwa razy w lidze - ostatni raz z Podbeskidziem Bielsko-Biała 24 października - przypomina Onet. W tabeli Wisła zajmuje obecnie 12. miejsce.

W meczu z Zagłębiem Wisła wyszła na prowadzenie po golu Felicio Brown Forbesa w 55. minucie, ale końcówka należała do Zagłębia - najpierw wyrównał Lorenco Simić, potem zwycięskiego gola dla "Miedziowych" strzelił Kacper Chodyna.

Po meczu władze Wisły poinformowały o zwolnieniu Skowronka.

"Właściciele oraz zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami. Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!" - czytamy w komunikacie klubu.

Zwolnienie trenera skomentował na Twitterze przewodniczący rady nadzorczej Wisły, Tomasz Jażdżyński.

Do końca roku Wisła rozegra jeszcze trzy mecze w Ekstraklasie - w piątek zmierzy się z Cracovią w derbach, a potem czekają ją mecze z Legią Warszawa i Lechem Poznań.