Serie A: Wpadka Juventusu. 0:3 z Fiorentiną

Juventus Turyn przegrał z Fiorentiną na własnym boisku 0:3 w meczu 13. kolejki Serie A. To pierwsza w tym sezonie porażka mistrza Włoch w lidze - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 23.12.2020 08:43 Publikacja: 23.12.2020 08:34

Bramki Juventusu w meczu z Fiorentiną bronił Wojciech Szczęsny. Po drugiej stronie boiska w bramce stał Bartłomiej Drągowski - pisze Onet.

Fiorentina wyszła na prowadzenie już w 3 minucie - Franck Ribery prostopadłym podaniem znalazł Dusana Vlahovicia a ten znalazł lukę w obronie i przerzucił piłkę nad interweniującym Szczęsnym.

W 18. minucie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy, Juan Cuadrado, który wyprostowaną nogą zaatakował Gaetano Castrovillego.

W 36. minucie Juventus miał szansę na wyrównanie, ale szarżę Cristiano Ronaldo zatrzymał wyjściem z bramki Drągowski. Chwilę później Drągowski obronił mocny strzał Ronaldo, a także uderzenie Rodrigo Betancura.

W 57. minucie Ronaldo pokonał Polaka, ale sędzia nie uznał gola dopatrując się spalonego.

W 76. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:2 - Leonardo Bonucci źle interweniował po dośrodkowaniu Cristiano Biraghiego, piłka odbiła się jeszcze od Alexa Sandro i wpadła do bramki Szczęsnego.

Biraghi był też bohaterem akcji z 81. minuty - jego dośrodkowanie na gola ustalającego wynik spotkania zamienił Martin Caceres.